Реферат на тему “Страусоподібні” коротко розповість Вам про унікальних птахів, які не літають, не мають кіля і мають тільки 2 пальці на ногах. Повідомлення про африканського страуса допоможе Вам підготуватися до заняття. Коротка характеристика Страусоподібних може бути доповнена цікавими фактами.
Реферат: “Страусоподібні”
Страусоподібні відносяться до птахів, яких називають ще безкілевими або плоскогрудими. До їх загону належить один рід страусів з єдиним видом в особі африканського страуса.
Страусоподібні: особливості будови
Це найбільші птахи на Землі, які досягають до 2,7 метрів в довжину і до 156 кг. Скелет не пневматичний. Лобкові кістки зрослися і утворили закритий таз, що виділяє страусів серед інших птахів. Їх шия дуже витягнута і маленька голова сплющеної форми, яка закінчується широким, рівним і плоским дзьобом. На ньому розташувався м’який наріст з рогової тканини. Очі у страусів досить великі, на верхній повіці ростуть довгі і пухнасті вії.
Кіль, який є характерною рисою для всіх птахів, у страусів відсутній. Грудина слабо розвинена і на ній товста ділянка шкіри без пір’я. Так званий грудний мозоль. Він виконує роль опори, коли страус лягає на землю.
Крила недорозвинені, два пальця на них закінчуються кігтями, або шпорами. Задні ноги птиці довгі, м’язисті і сильні. Теж з 2 пальцями і на одному з них копитце, що допомагає страусові спиратися під час бігу. Оперення кучеряве і пухке, покриває все тіло тварини.
Самець від самки відрізняється оперенням: у самців воно чорного кольору, а крила і хвіст білого. Самки більш непоказні – пір’я сірувато-бурого кольору, а крила і хвіст брудно-білого.
Чим харчуються страуси?
Страус є всеїдним птахом. Меню молодих особин переважно становить тваринна їжа, а от дорослі птахи вживають в їжу всіляку рослинність. У їх раціон включено насіння і пагони рослин, трави, квіти, плоди, зав’язі. При можливості вони ловлять ящірок, сарану і дрібних гризунів. Оскільки у страусів немає зубів, то для поліпшення травлення птах поїдає невеликі камінчики і пісок. Вони можуть голодувати пару днів, якщо не можуть знайти їжу.
Також страуси можуть тривалий час обходитися без води. Вони задовольняються тим, що отримують її із зелених рослин. Але коли птах знаходить воду, то п’є досить багато і навіть не проти скупатися.
Де живуть і як живуть страуси?
Птахи живуть в Африці. Вони уникають тропічних вологих лісів, віддають перевагу відкритим трав’янистим ландшафтам і напівпустелям, які розташовані на південь і північ від лісових екваторіальних масивів.
Страуси живуть сім’ями – зрілий самець, до 5 самок і їх потомство. Чисельність зграї може досягати до 30 особин. Іноді молоді особини живуть групами до сотні птахів. Дуже часто страуси спокійно пасуться з табунами зебр і антилоп.
Страусоподібні: представники
Ще в період пліоцену і плейстоцену на планеті жило кілька видів страусів, які мешкали в Індії, Центральній і Передній Азії, південній Східній Європі. На сьогоднішній день існує тільки один вид страусів, що включає 4 підвиди:
- Північноафриканський або звичайний страус. Відрізняється лисиною на голові. Мешкає в Чаді, Камеруні, Сенегалі та Центральноафриканській Республіці.
- Масайський страус. У шлюбний сезон шия і кінцівки стають червоного кольору.
- Сомалійський страус. Кінцівки і шкіра шиї блакитнувато-сірого кольору, а у самок яскраві, коричневі пір’я.
- Південний страус. Має сірий колір оперення шиї і кінцівок. Мешкає в Замбії, Намібії, Зімбабве, Ботсвані та Анголі.
Розмноження Страусоподібних
Статеве дозрівання птахів наступає, коли йому виповнюється 2-4 роки. Кожен самець охороняє свою територію, яка охоплює до 15 км2 і виганяє своїх конкурентів. Кінцівки і шия стають яскравого забарвлення для залучення самок. Самець починає «співати», вигинати шию, тертися потилицею об спину. І все для того, щоб самка звернула на нього увагу.
Страуси – полігамні птиці. Вони спаровуються з усіма самками, які є в гаремі. Однак в пару поєднуються тільки з домінантною самкою для висиджування потомства. Майбутній батько в піску викопує гніздо. У нього всі самки відкладають яйця по черзі (всього в кладці до 20 яєць). Після чого домінантна самка виганяє конкуренток і в середину кладки викладає свої яйця, які дізнається по фактурі шкаралупи.
Інкубаційний період триває півтора місяця. Вночі гніздо насиджує майбутній батько, а вдень її змінюють інші самки. За годину до моменту появи пташенят на світ, вони починають розкривати оболонку і довбати в одну точку, поки не утвориться отвір. Дитинчата вилуплюються зрячими і добре розвиненими, тіло покрите пушком. Їх вага 1,2 кг.
Сподіваємося, що реферат “Страусоподібні” допоміг Вам скласти загальну характеристику. А свою розповідь про Страусоподібних Ви можете залишити через форму коментарів нижче.