“Тарас Бульба” характеристика Андрія

тарас бульба характеристика андрія 8клас

Образ Андрія в повісті “Тарас Бульба” – один з головних героїв повісті М. В. Гоголя. Образ Андрія з цитатами (цитатна характеристика) наведені в цій статті.

“Тарас Бульба” характеристика Андрія

Андрій – молодший син козацького полковника Тараса Бульби, брат Остапа. Андрій на відміну від свого брата не марив боями і битвами, ставився до них більш байдуже. Коли вони з братом навчалися в Київській академії, він був вигадливішим за брата. Подейкували, що йому все сходило з рук. Цей герой легко захоплювався мирськими розвагами і любив жінок. Останнім часом всі його думки займала одна польська панночка, з якою він познайомився в Києві. Вони бачилися лише кілька разів. Одного разу він навіть пробрався до неї в кімнату через камінну трубу, але почувши стукіт у двері, був змушений сховатися. Коли біда минула, служниця панночки, татарка вивела його через сад. Потім вони знову бачилися в костелі.

Він не менш брата і батька любив вітчизну. Однак заради любові став здатний змінити свої погляди. Коли під час облоги міста Дубно до нього підійшла та сама татарка, служниця його панночки, і попросила принести їм їжі, він не вагаючись ні хвилини, зібрав необхідну провізію і відправився на допомогу коханій. Вона замінила йому все: і вітчизну, і сім’ю, і друзів. Заради неї він навіть пішов в бій проти рідного батька. У цій битві він і загинув. Доля цього героя сумна і трагічна. Адже він загинув від руки власного батька, який довго ще дивився на бездиханне тіло свого сина-зрадника. Тарас Бульба так і не зміг пробачити сина, навіть дізнавшись, що це було заради кохання.

“Тарас Бульба” цитатна характеристика Андрія українською

Зовнішність, портрет Андрія: «…два дюжие молодца, ещё смотревшие исподлобья, как недавно выпущенные семинаристы. Крепкие, здоровые лица их были покрыты первым пухом волос, которого ещё не касалась бритва».

Відношення до навчання: «Он учился охотнее и без напряжения… Он был более изобретателен, нежели его брат…»

Характер: «Андрий имел чувства несколько живее и как-то более развитые… чаще являлся предводителем довольно опасного предприятия и иногда, с помощью изобретательного ума своего, умел увертываться от наказания». Володів важким і сильним характером.

Юнацькі мрії: з одного боку, кипів бажаннями подвигів, але іноді любив помріяти і побродити на самоті вулицями Києва.

Поведінка під час бою: «Андрий весь погрузился в очаровательную музыку пуль и мечей. Он не знал, что такое значит обдумывать, или рассчитывать, или измерять заранее свои и чужие силы».

Ставлення до товариства: зрадив товаришів, побачивши голод, злидні, страждання людей охопленого козаками міста, нещастя коханої полячки.

Відношення до особистого щастя: мріяв про особисте щастя.

Близькість з батьками: ближче до матері, мріє про кохання, прагне до особистого щастя.

Цитати до образу Андрія

  1. Андрій, мав живішу і трохи тоншу вдачу. Він був беручкіший до науки й опановував її легше, ніж тяжкі, дужі натури. А ще він був меткіший од свого брата; частіше верховодив у найнебезпечніших витівках і не раз завдяки своєму спритному розумові відкручувався від кари.
  2. Він також горів жадобою лицарського подвигу, але в душі його знаходилося місце і для інших почуттів. Потреба кохання гостро спалахнула в ньому, як тільки минуло йому вісімнадцять років.
  3. Молодий бурсак скипів: з несамовитою відвагою ухопив він своєю дужою рукою за заднє колесо і зупинив колясу.
  4. Він був дуже гарний на вроду.
  5. – А що мені батько, товариші й вітчизна? – мовив Андрій, стрепехнувши головою й випроставши стрункий, як явір над водою, свій стан.
  6. – Україна? Хто дав мені її за вітчизну? Вітчизна є те, чого шукає наша душа, що для неї наймиліше. Моя вітчизна – ти! Ось моя вітчизна!
  7. Попереду полку летів лицар, дужчий і кращий за всіх. З-під мідяного шолома вибивався неслухняний чорний волос…
  8. Як колос пшеничний, підрізаний серпом, як молоде ягня, що почуло під серцем смертельне лезо ножа, схилив він голову й упав на траву, ані слова не промовивши.
  9. Він і мертвим був прекрасний; мужнє лице його, ще недавно повне сили й непереможного для жіночого серця чару, і тепер виявляло чудову красу; чорні брови, як жалобний оксамит, відтінювали його зблідлі риси.

“Тарас Бульба” план характеристики Андрія

План характеристики образу Андрія

Аудіокнига “Тарас Бульба” скорочено

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Веталь

    Якою мовою написали твір, точкою і пишуть цитати

    Відповіcти
    1. тимофей

      ну так цитати вони взяли з оригінальої мови твору

      Відповіcти