“Тарас Бульба” характеристика Остапа

тарас бульба характеристика остапа 8клас

Образ Остапа в повісті “Тарас Бульба” – один з головних героїв повісті М. В. Гоголя. Цитати до образу Остапа (цитатна характеристика) також наведена в цій статті.

Микола Гоголь “Тарас Бульба” характеристика Остапа

Остап – старший син козацького полковника Тараса Бульби, брат Андрія та хоробрий воїн. Остап разом з братом закінчив Київську бурсу і повернувся додому, де їх чекали батьки. Батько дуже пишався своїми синами, але вважав, що справжня школа життя ще попереду. Остап відрізнявся гарячим, непохитним характером, мужністю і рішучістю. Коли батько вирішив пожартувати щодо їх одягу молодих семінаристів, він відповів бійкою, оскільки не терпів знущань. Батько заохочував таку поведінку. Про вольовий характер героя свідчить його успіхи у навчанні. Спочатку йому зовсім не давалося навчання, але невдовзі він вже був одним з кращих учнів в закладі. Мрії Остапа були завжди пов’язані з подвигами. Він не хотів ні в чому поступатися своєму батькові, старому козацькому полковнику. Остапу було 22 роки, але він уже був досить холоднокровний, розважливий і рішучий.

Незважаючи на це, серце Остапа було добрим. Його до глибини душі чіпали сльози матері, і він тяжко переживав втрату брата.

Козаки швидко оцінили силу і сміливість молодого Остапа і ставили його в перший ряд в битвах. Навіть подейкували, що з нього в майбутньому вийде хороший полковник. Цей персонаж до останнього залишався вірним вітчизні, родині та товаришам. На жаль, доля його була трагічна. Потрапивши в полон до поляків, згодом він був страчений у Варшаві. Останні його слова були пов’язані з батьком. Він знав, що батько десь поруч. Навіть під час страти Остап не вимовив жодного стогону або крику. Він помер як герой, відданий своїй батьківщині.

“Тарас Бульба” цитатна характеристика Остапа

Зовнішність, портрет Остапа: 

«Крепостью дышало его тело, и рыцарские его качества уже приобрели широкую силу льва»

«…два дюжие молодца, ещё смотревшие исподлобья, как недавно выпущенные семинаристы. Крепкие, здоровые лица их были покрыты первым пухом волос, которого ещё не касалась бритва».

Відношення до навчання: «…в первый год (из киевской бурсы) ещё бежал. Его возвратили, высекли страшно и засадили за книгу. Четыре раза закапывал он свой букварь в землю, и четыре раза, отодравши его бесчеловечно, покупали ему новый». Тарас Бульба пригрозив залишити сина в монастирських служках, якщо він не вивчиться всім наукам, тільки після цього Остап почав займатися.

Характер«Остап считался всегда одним из лучших товарищей…. никогда, ни в каком случае не выдавал своих товарищей… был суров к другим побуждениям, кроме войны и разгульной пирушки… был прямодушен с равными… имел доброту…»

Юнацькі мрії: мріяв стати справжнім козаком і відправитися в Запорізьку Січ.

Поведінка під час бою«Остапу, казалось, был на роду написан битвенпый путь и трудное знанье вершить ратные дела». Остап холоднокровно бився, «мог вымерить всю опасность», в нём «не могли не быть заметны наклонности будущего вождя». 

Ставлення до товариства: до останньої хвилини свого життя залишався справжнім товаришем.

Відношення до особистого щастя: ніколи не прагнув до особистого щастя.  «Он был суров к другим побуждениям, кроме войны и разгульной пирушки; по крайней мере, никогда почти о другом не думал».

Відношення з батьками: ближче до батька, мріє до кінця залишитися вірним своїм товаришам, до останнього захищати свою батьківщину

Цитати до образу Остапа

 1. Старший, Остап, почав з того свою науку, що першого ж року втік додому.
 2. Остап мав славу одного з найкращих товаришів. Він рідко верховодив у зухвалих витівках.
 3. Один із перших ставав під знамена спритних бурсаків і ніколи й ні за яких обставин не виказував своїх товаришів; ніякі канчуки й різки не присилували б його таке вчинити. Він був твердий до всяких спокус, опріч війни та бучної гулянки; принаймні ніколи ні про що інше майже й не думав. Він був прямодушний з рівнею своєю. Він був добрий до такої міри, до якої міг бути добрий юнак із такою натурою і в такий суворий час.
 4. Коли б Остап не кинувся в саму середину: вибив ґноти в шістьох гармашів… 
 5. А на Остапа вже наскочило раптом шестеро; та лихої години, видно, наскочили: з одного скотилася голова, другий перевернувся, вдступивши; списом проколото ребро третьому…
 6. – Дай же, Боже, щоб усі, які тут стоять єретики, не почули, нечестивці, як мучиться християнин! Щоб жоден із нас не промовив жодного слова.
 7. Остап терпів тортури й катування, як велетень: ні крику, ні стогону не було чутно навіть тоді, коли почали перебивати йому руки й ноги…
 8. Він не хотів би чути плачу та жалів слабосилої матері чи несамовитого голосіння жінки, що рве на собі волосся та б’є руками білі груди; хотів би він тепер побачити з твердою волею чоловіка, який мудрим своїм словом підбадьорив би його й потішив.

План характеристики Остапа з твору “Тарас Бульба”

характеристика Остапа тарас бульба

“Тарас Бульба” скорочено аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Alexandrus

  Шкода, що цитати російською.

  Відповіcти
  1. Володимир

   Цитата – невеликий уривок з літературного, наукового чи будь-якого іншого опублікованого твору,сказананий чи написаний мовою оригіналу.

   Відповіcти
 2. Нормальная тема спасибо только все на русском!!

  Зробіть ураїнською плеас !!!

  Відповіcти
 3. Дмитрий

  Жаль. что нет на укр? Серьёзно? А взять создать на рабочем столе текстовый документ и скопировать все цытаты туда, а потои просто пойти в любой переводчик и перевести их на укр!!!

  Відповіcти
  1. Євген

   А як так написано в самому творі то що?

   Відповіcти
  2. вчитель літератури

   А перекласти не можна?
   І було б краще як би думав своїми мізками!!!!!

   Відповіcти
 4. ніга не гони

  Якого негра по російськи

  Відповіcти
  1. Dimooooooooooon

   +

   Відповіcти
  2. OKUN

   цитата – це невеликий уривок з літературного, наукового чи будь-якого іншого опублікованого твору,сказананий чи написаний мовою оригіналу. от і думайте

   Відповіcти
 5. niк

  дякую, топ

  Відповіcти