Чи знаєте Ви щось цікаве про дзеркало? Цікаві відомості про дзеркало для дорослих та дітей зібрані в цій статті.
Цікаві факти про дзеркало
Археологічні знахідки дають привід говорити про появу перших дзеркал в епоху бронзи. Тоді їх виготовляли із золота, платини або олова. Однак початком історії дзеркал прийнято називати XIII століття, коли в Європі освоїли техніку видування скляних посудин.
Багато хто міг би зараз позаздрити людям XV століття, коли почали виготовляти венеціанські дзеркала. Через додавання золота і бронзи вони відрізнялися високою якістю, але головне – відображення в них були навіть гарніше, ніж реальні предмети.
Вартість одного такого «чудо-дзеркала» дорівнювала вартості невеликого морського судна. Тому дозволити його собі могли тільки багаті люди. Аристократи були готові продати один зі своїх маєтків заради володіння дзеркалом.
Найдорожче дзеркало в світі – це подарунок Марії Медічі від венеціанських майстрів. Воно прикрашене агатами і оніксами, а рама інкрустована дорогоцінним камінням. Зараз зберігається в Луврі і відкрито для відвідувачів.
Сучасні дзеркала виготовляються за технологією, запропонованою німецьким хіміком Юстусом фон Лібіхом, який почав застосовувати срібло. Завдяки цьому металу зображення стало чіткіше.
Дзеркала використовуються для визначення самопізнання – це дзеркальний тест, розроблений в 1970 році. З його допомогою вчені визначають тварин, які здатні ідентифікувати себе і в той же час розрізнити своє відображення. Його проходять багато видів мавп, касатки, слони, сороки. Що стосується людей, то діти можуть проходити цей тест з 18 місяців.
Раніше дзеркала не вважали за прості предмети побуту. Вони призначалися для ритуальних обрядів або виконували роль талісмана. З початком середньовіччя скляні дзеркала повністю зникли: майже одночасно всі релігійні конфесії порахували, що через дзеркальне скло дивиться на світ сам диявол.
На Русі вважали, що дзеркало є вікном у світ мертвих і якщо людині довго дивитися у дзеркало, то можна померти. Звідси і бере свій початок звичай, який до цих пір дотримується, в будинку померлого завішувати всі дзеркала. Робили це через те, що душа покійного, не побачивши свого відображення в дзеркалі могла злякатися і найголовніше, що б вона душі своїх близьких не забрала з собою.
Повір’я, що розбите дзеркало провісник біди з’явилося пізніше, причому одночасно у кількох народів. Можливо, так вважали тому, що під час природних катаклізмів або воєн в першу чергу б’ються тендітні дзеркала.
У давнину воїни обов’язково брали з собою в походи дзеркала, як талісмани.
Існує думка, що у дзеркал є своя пам’ять, вони запам’ятовують все, що відбувається перед ними.
Цікава інформація про дзеркало може бути розширена будь-яким читачем через форму коментарів.