Цікаві факти про емоції

цікаві факти про людину та її організм Цікаві факти про людину

Цікаві факти про емоції людини для дітей та дорослих розкриють невідомі сторінки психології.

Цікаві факти про почуття та емоції

На емоційний стан людини має вплив колір і тілесні відчуття. Так, улюбленим кольором оптимістів є жовтий, лимонний відтінок покращує настрій, зелений колір надає розслабляючу дію, допомагає позбутися від переживань і тривожних думок, а червоному кольору надають перевагу лідери.

Згідно досліджень вчених одного з Університетів Фінляндії, люди відчувають однакові фізичні відчуття від пережитих емоцій. Так почуття тепла викликає щира і взаємна любов, відчуття холоду – самотність, а шорсткі поверхні асоціюються з можливими проблемами і труднощами.

Негативні емоції – це не так погано, як здається на перший погляд. Так, почуття страху допомагає нам активізувати розумову діяльність і шукати можливий вихід з ситуації, що склалася, розчарування і образа допомагають оцінити отриманий досвід.

Керувати емоціями складно, але можливо. Постійне стримування емоцій і “гра на публіку”, може позначитися на стані здоров’я людини вельми плачевно. З іншого боку, різкі перепади настрою, напади агресії ведуть до проблем на роботі і в особистому житті. Чоловікам справляти зі своїми емоціями значно простіше, ніж жінкам.

Ви любите постійно жартувати над своїми колегами і знайомими? Виявляється, така звичка сприяє розвитку мислення і сприятливо позначається на творчому потенціалі. Головне в цій справі – не перестаратися.

“Красиво” брехати виходить далеко не у всіх, тому що ця справа вимагає значних розумових зусиль. З одного боку людина намагається придумати правдоподібну історію, а з іншого – утримати в голові правду, максимально використовуючи всі хитрощі, щоб не проколотися.

Нудьга теж буває корисною. Нудьгуючи, людина знаходить для себе нові хобі, знайомитися з новими людьми і відкриває незвідані для себе до цієї пори грані таланту.

Тварини також відчувають емоції. Так нудьгуючи за своїм господарем брати наші менші можуть повністю відмовитися від їжі, не реагувати на те, що відбувається навколо і видавати своєрідні звуки.

Нюх має вплив на емоції. Так, запах свіжоспеченого печива викликає у нас асоціації з домашнім затишком і теплом, запах жувальної гумки – з дитинством, а вдихаючи запах мандарин більшість з нас згадує про наближення Нового року.

Почуття ризику сприймається неоднозначно. Хтось поринає на значні глибини і безстрашно підкорює гірські вершини, а хтось перед відвідуванням кабінету начальника відчуває тремтіння в колінах.

Почуття взаємної любові налаштовує людину на позитивний лад, сприяє розвитку креативності та підвищенню працездатності.

Оцініть статтю
Додати коментар