Цікаві факти про страусів

страус Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про страусів

Слово « страус » з грецької перекладається як « горобець – верблюд» .

Страус є найбільшим з птахів.

Страуси не вміють літати.

Висота страуса сягає до 270 см і важить він до 156 кг.

Зараз страуси зустрічаються тільки в Африці, проте в колишні часи їх можна було зустріти в Іраку, Ірані, Аравії, Східній Європі та Індії. Через полювання на них, всі страуси зникли (тепер вони живуть тільки в Африці).

Око страуса розміром з його мозок.

Страуси розганяються з швидкістю до 60-70 км/год.

Страуси можуть тривалий час обходитися без води.

У страусів сильна нога з твердим кігтем, при ударі страус може поранити і вбити лева.

У 50 країнах світу розводять страусів (навіть у Швеції розводять, незважаючи на холодний клімат). Якщо б їх не розводили на фермах, то вони були б давно винищені, так як люди полювали за страусами через пір’я (з них робили дамські капелюхи, віяла). На даний момент їх розводять заради дорогої шкіри і м’яса.

На страусі можна їздити верхи.

Яйця страусів є найбільшими в пташиному світі. Яйце важить – від 1,5 до 2 кг.

Одне яйце страуса еквівалентне 25-36 курячим яйцям.

Страусоподібні: цікаві факти

У шлюбний період самець видає гучні крики, що нагадують ревіння лева. Також він згинає шию спіраллю, активно нею крутить і треться об спину головою. Іноді він видає булькаючі звуки і глухе шипіння.

Страус – це не тільки найбільший птах на планеті, але і найшвидший птах, що не літає.

Це єдиний птах у світі, на лапі якого тільки 2 пальці.

У страусів відсутні зуби. Їх роль виконують різноманітні предмети.

Щоб в шлунку їжа швидше переварювалася, птах ковтає камінчики. Рідше це шматочки дерева, пластмаси і заліза.

Популярність страусиного пір’я росте з року в рік. Якщо в XIX столітті сировини з Африки вивозили тільки тонну на рік, то на початку 21 століття цей показник перевищив 370 тонн.

З середини XIX століття птахів стали розводити в сільських господарствах, створюючи страусині ферми. На сьогоднішній день більше 50 країн займаються їх розведенням. Основна мета такого заняття – дорога шкіра, пір’я і смачне м’ясо, що нагадує яловичину.

Коли страусові виповнюється 3 роки і більше, він стає придатним для процедури зрізання пір’я біля самої шкіри. Його ні в якому разі не можна вискубувати, та Вам це і не вдасться. Дану процедуру можна проводити 2 рази на рік.

Ще в давнину страусів використовували як засіб пересування. На страусах їздили верхи або запрягали в упряжку. Вони цілком можуть витримати дорослу людину.

Страуси ковтають абсолютно неїстівні речі. Одного разу в шлунку птаха знайшли ряд предметів: ганчірки, 3,5 кг піску, клоччя, 9 монеток, 3 залізяки, мідний шарнір, свинцеві кульки, 2 залізних ключа.

У порівнянні з ростом птиці у неї дуже маленький мозок, завбільшки з волоський горіх. Інтелектом птах не наділений, тому керується примітивними інстинктами.

Вчений Пліній Старший розповсюдив міф про те, що під час небезпеки ховають голову в пісок. Але, насправді це далеко не так. Коли самка сидить на яйцях, то витягує по землі шию, щоб стати непомітною для тих, хто полює за кладкою і пташенятами. Або ж коли страус тікає від погоні, то падає на пісок, витягнувши шию. Тоді створюється враження, що птах зник, так як він зливається з навколишнім середовищем.

Ви можете додавати цікавинки про страусів, цікаві відомості про страусів через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Андрій

    Страуси засовують свою голову в пісок

    Відповіcти