Цікаві факти про тварин України

рись цікаві факти Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про тварин з червоної книги України Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про тварин України

Тварини – це багатоклітинні організми, які складають величезне царство живих істот. Це царство розділене на численні групи. Сьогодні багато тварин занесено до Червоної книги України в зв’язку з зниженням їх популяції.

Цікаві факти про тварин занесених до Червоної книги України:

  1. Хохуля руська або вихухіль – це тварина, яка занесена до Червоної книги не тільки України, але й Російської Федерації. Їхня популяція з кожним роком падає. Цей вид тваринок зустрічається в Україні тільки в Сумській області та їх чисельність складає всього 300 особин.
  2. Популяція європейської норки почала різко скорочуватися після того, як на територію України було завезено більш сильного ніж вона хижака – американську норку. В Україні мешкає близько 200 особин європейської норки.
  3. Хутро степової лисиці надзвичайно цінне, тому вона є об’єктом мисливського промислу. Цікаво, що вона занесена не тільки в Червону книгу України, а й у міжнародну Червону книгу. Степова лисиця мешкає тільки в Луганській області, де їх чисельність становить близько 20 особин.
  4. Звичайна рись раніше була поширена на всій території України. Тепер її рідко можна зустріти лише в Карпатах.
  5. Є тварини, які повністю зникли з території України. Наприклад, тюлень-чернець або білочеревий тюлень. Раніше він зустрічався на узбережжі Криму, зокрема на мисі Тарханкут та на острові Зміїному. Сьогодні невеликі групи мешкають біля берегів Болгарії, Туреччині та на туніських островах Зембра і Галіте. Загальна популяція не перевищує і тисячі особин.
  6. Є такі види тварин, які уже викреслені зі списку Червоної книги України, так як вдалося відновити їх популяцію. Наприклад, барсук і водяна полівка Шермана були викреслені зі списку рідкісних і вимираючих тварин, оскільки їх чисельність була відновлена ​​до безпечного рівня.
  7. Колись крапчастого ховраха можна було побачити чи не скрізь. Але сьогодні через розвиток промисловості та знищення місць їх проживання, чисельність крапчастих ховрахів різко зменшилась. Їх можна зустріти лише у Харківській та Луганській областях.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про тварин, які занесені до Червоної книги України.

Оцініть статтю
Додати коментар