Цікаві факти про Юлія Цезаря

юлій цезар цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про Юлія Цезаря для дітей та дорослих, про життя відомого полководця ви дізнаєтеся в цій статті.

Юлій Цезар: цікаві факти

Юлій Цезар – найбільший правитель Римської імперії. Він відомий в першу чергу тим, що перетворив Римську республіку в велику імперію. Цікавих фактів про Цезаря чимало, адже ця людина цікава навіть сама по собі …

1.При вторгненні в Африку армію Юлія Цезаря з самого початку переслідували невдачі. Потужні шторми розсіяли римські військові кораблі в Середземному морі, і до африканських берегів, в результаті, Цезар прибув тільки з одним єдиним легіоном. До того ж, сходячи з корабля, великий полководець впав обличчям вниз, ніяково спіткнувшись. Це було знаком і достатньою підставою, щоб повернутися назад для його забобонних солдатів. Але Юлій Цезар не розгубився і, піднімаючись, схопив пригорщі піску, вигукнувши: «Я тримаю тебе в своїх руках, Африка!». Ну а пізніше, він зі своїм військом завоював Єгипет.

2. Юлій Цезар завжди користувався присвоєним йому правом скрізь носити лавровий вінок, так як на жаль, швидко лисів.

3. Високосний рік ввів саме Цезар. 24-е лютого називалося тоді «шостий день перед березневими календами», а еше один додатковий день припав на наступну добу і став по суті «другим шостим днем», по-латині – це «bis sextus», звідти і пішло слово «високосний» .

4. Юлій Цезар лисів, але саме його прізвище – Caesar означає в перекладі – «волохатий. Цікаво, що його родичі і справді славилися підвищеною волосистістю, але імператор, навпаки страждав від нестачі волосся.

5. Цезар, як і Олександр Великий, а також Достоєвський, страждав від епілепсії.

6. Цікаво, що місяць липень названий на честь імператора Юлія Цезаря.

7. Всім відома фраза Цезаря: «Прийшов, побачив, переміг», але мало хто знає, що він сказав її коли завойовував Туреччину.

8. Його називали «рятівником», по-грецьки це звучить, як «Сотер». Усиновлений племінник Цезаря – і не менше, ніж Юлій, знаменитий – імператор Риму Октавіан Август був, відповідно, «сином божим» а саме: «сином божественного Юлія». І пізніше «Синами Божими» так і продовжили називати імператорів Риму.

9. Цезар був одружений тричі.

10. Спочатку Цезар був відомий як хороший полководець: він командував армією, що захопила для Риму землі, де знаходяться в наш час Франція і Бельгія. У п’ятдесят п’ятому році до н.е. Цезар перетнув протоку Ла-Манш і вторгся до Британії, де так само успішно діяв. Повернувшись з перемогою в Рим, він підняв бунт проти сенату. Цікаво, що Цезар практично без будь-якої боротьби захопив Рим, ну а в 48 р до н.е. здобув перемогу над Помпеєм, який був його головним суперником у боротьбі за владу над Римом. Після цього Юлій Цезар став одноосібно і беззастережно правити Римською імперією. Звичайно ж, у Цезаря було досить багато ворогів, їх не влаштовували його нові порядки. І в підсумку, його зрадили і вбили, змовники завдали йому величезну кількість ножових поранень прямо в будівлі сенату.

11. Ставши у 59 р. до н. е. консулом, Цезар почав видавати «Щоденні протоколи сенату і римського народу» і цим фактично започаткував пресу і журналістику.

Оцініть статтю
Додати коментар