Цікаві факти про журналістику
Прообразом газети вважають стародавні рукописні зведення новин. Ще Юлій Цезар почав публікувати «Діяння сенату», а потім «Щоденні громадські дощечки», на яких записували хроніку подій. Приблизно з 911 року в Китаї почав виходити «Цзінь бао» ( «Столичний вісник»).
Журналістика зародилася в Європі ще в Середньовіччі.
Журналістика на території України з’явилася на 150 років пізніше, ніж у Європі, адже в XVIII столітті український народ не міг розвиватися самостійно, перебуваючи під владою двох держав. Якщо в Російській імперії забороняли друкувати книги українською мовою, то на Західній Україні умови були трохи краще.
Світове лідерство належить національній японській газеті The Yomiuri Shimbun. Щодня її читають приблизно 10 млн чоловік, що порівнянно з населенням Швеції або Угорщини.
У прагненні бути першою і подавати унікальні новини компанія ВВС заборонила своїм працівникам публікувати новини на сторінці в Twitter, не повідомивши перед цим колег про те, що сталося.
22 слова – саме стільки треба було вимовити українцеві в XIX столітті, щоб купити газету під назвою «Загальний щоденник земських законів і уряду для коронної області Галичини і Володимерії з князівством Освецімскім і Заторським і з великим князівством Краківським».
У XIX столітті особливу популярність отримав американський альманах, випуском якого вбили відразу двох зайців – ознайомили з корисними статтями по сільському господарству і вирішили проблему з особистою гігієною у читачів. «Альманах старого фермера» видавався на м’якому папері, а в правому верхньому куті мав невеликий отвір. Пресу після прочитання вішали на цвях в туалеті і використовували її як туалетний папір.
Звідки взявся вираз «газетна качка»?
«Один вчений, купивши 20 качок, негайно наказав розрубати одну з них в дрібні шматочки, якими нагодував інших птахів. Кілька хвилин по тому він вчинив так само з іншою качкою і так далі, поки залишилася одна, яка пожерла, таким чином, 19 своїх подруг ». Цю замітку опублікував у газеті бельгійський гуморист Корнеліссен, щоб познущатися над легковір’ям публіки. З тих пір, за однією з версій, брехливі новини називають «газетними качками».
Перша реклама на телебаченні коштувала 9 доларів.
Історія платної телереклами бере свій початок з 1 липня 1941 року. Саме в цей день в США по телебаченню був показаний 10-секундний ролик годинникової фірми «Bulova Watch Company». Замовнику він обійшовся в дев’ять доларів, включаючи виготовлення.
В СРСР роком появи першої телереклами є 1964 рік. Саме тоді в ефір вийшов короткометражний фільм з елементами мюзиклу про кукурудзу.
А найвідомішим у світі рекламним роликом вважається «1984», присвячений комп’ютеру Macintosh. Режисер Рідлі Скотт зняв його на замовлення компанії Apple. Ціна ролика склала 900 тисяч доларів за 90 секунд.