Цікаві Факти про Айзека Азімова – ТОП 15

айзек айзімов цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Айзек Азімов цікаві факти з життя розкажуть про письменника захопллючу інформацію про його дитинство, навчання, творчість, пошуки себе та особисте життя.

Цікаві факти про Айзека Азімова

1. Батьки Айзека Азімова були іммігрантами, власниками кондитерських магазинів.
Народився він у Петровичах (сучасна росія) у 1920 році. Азімову було лише 3 роки, коли він разом із сім’єю емігрував до США. Проживши кілька років у Брукліні, батько Азімова змі купити кондитерську. Його батьки працювали цілодобово, щоб магазин був відкритим 19 годин на добу. Завдяки важкій роботі вони змогли пережити часи  Великої депресії. Протягом 30-х років батько Айзека придбав це кілька кондитерських магазинів у Брукліні.

2. Більшість свого життя він прожив у США

3. Айзек Азімов закохався в наукову фантастику на своїй першій роботі.
Коли йому було 9 років, Азімов почав працювати в сімейних кондитерських. Окрім цукерок, у магазинах продавали журнали, і юний Ісаак читав там науково-фантастичні історії і закохався в цей жанр.

айзек азімов біографія скорочено4. Айзек Азімов був талановитою дитиною.
У 5 років навчився читати, в 11 — написав та записав першу фантастичну історію, у 15 — закінчив коледж, у 19 — університет за спеціальністю «біохімія». До 21 року він отримав ступінь магістра, а в 29 став професором університету Бостона, де потім і викладав протягом декількох десятків років. Загалом Айзек Азімов був володарем 14 почесних вчених ступенів різних університетів світу.

5. Письменник працював по 14 годин на день
Відомий фантаст прожив 72 роки. Він встиг написати майже 500 книг, а його двотомна біографія займає близько 1600 сторінок. Колеги жартома називали його «людиною — друкарською машинкою» через те, що він працював по 14 годин на добу, набираючи текст зі швидкістю близько 90 слів за хвилину.

6. Айзек Азімов використовував псевдонім Пол Френч.
У 50-х роках Азімов написав серію з шести науково-фантастичних романів для дітей під псевдонімом Пол Френч. Книги під загальною назвою «Лакі Старр» розповідають про Девіда «Лакі» Старра та його пригоди навколо Сонячної системи. Оскільки видавець Doubleday сподівався перетворити серіал на телешоу, Азімов використав псевдонім на випадок, якщо телевізійна адаптація буде провальною. Зрештою, телешоу не відзняли, і деякі книги тепер приписують як Френчу, так і Азімову.

7. Айзек Азімов написав кіномюзикл для Пола Маккартні.

Азімов написав його для Пола Маккартні, давнього шанувальника наукової фантастики, який попросив його написати сценарій для науково-фантастичного мюзиклу. На жаль, фільм так і не було знято.

8. Письменник передбачив появу сучасних технологій
Азімов добре розумів, до чого може привести людство подальший розвиток технологій. Він передбачив появу 3D-телебачення, мобільних телефонів та відеозв’язку, пристроїв для автоматичного приготування їжі та бездротової техніки. Письменник був переконаний, що дуже скоро у школах викладатимуть комп’ютерні дисципліни, але людина так і не висадиться на Марсі, а роботи не будуть дуже популярними.

9. Айзек Азімов ввів слово робототехніка.
 Азімов став першою людиною, яка використала слово робототехніка, маючи на увазі технології, якими володіють роботи. Наступного року він написав ще одне оповідання під назвою «Runaround», у якому представив свої три закони робототехніки. Ці закони пояснюють, що робот не може завдати шкоди людині, повинен слухатися людей і захищати себе, якщо це не суперечить першим двом законам.

11. Айзек Азімов мав сильну акрофобію та авіофобію.
Азімов був людиною розуму, але він не міг позбутися двох найбільших страхів: висоти та польоту. Він їздив по США на автомобілях і потягах, а також на круїзних лайнерах до Європи, Африки та Карибського басейну.

12. Айзек Азімов познайомився зі своєю дружиною на побаченні наосліп.

На день святого Валентина Азімов познайомився зі своєю майбутньою дружиною Гертрудою Блюгерман. Сталося це в Нью-Йорку на “побаченні наосліп”. Згодом у пари народилися син Дейвід (1951) та дочка Робін Джоен (1955). На жаль, 1970-го подружжя розлучилося.

 13. Друга дружина Азімова була його шанувальницею

У 1959 році Азімов роздавав автографи на конгресі, коли зустрів Джанет Джепсон, психіатра та прихильницю його творчості. Через кілька років вони знову зустрілися на письменницькому бенкеті. Після цієї зустрічі вони почали дружити та листуватися. Після розлучення Азімова Джеппсон допомогла йому знайти квартиру в Нью-Йорку всього в декількох кварталах від її власної. Незабаром після цього вони почали зустрічатися, і 1973 року пара розписалася. Дітей від цього шлюбу у Азімова не було.

14. Айзек Азімов заразився ВІЛ під час переливання крові.
У 1977 році в Азімова стався серцевий напад. Через шість років, у грудні 1983 року, йому зробили потрійне шунтування, під час якого йому зробили переливання крові. На жаль, кров була інфікована ВІЛ. Азімов заразився вірусом, і той повністю переріс у СНІД. Він помер від серцевої та ниркової недостатності, викликаної СНІДом, 6 квітня 1992 року.

15. Справжня причина смерті Айзека Азімова не була розкрита до 2002 року.
Хоча родина думала сказати світові, що Азімов хворий на СНІД, лікарі відмовили їх, бо тоді громадськість все ще боялася ВІЛ.

Оцініть статтю
Додати коментар