Як ракоподібні піклуються про своє потомство Ви дізнаєтеся в цій статті.
Турбота про потомство ракоподібних
Самки річкових раків не кидають свою ікру де завгодно, а носять її на череві, притримуючи черевними ніжками. Самка відкладає ікру наприкінці зими. І на початку літа з’являються рачки, схожі на дорослих раків. Весь розвиток рачків проходить під оболонкою ікринок. Після того, як вони вийдуть з ікринок, деякий час проводять, причепившись до ніжок матері (від 10 до 12 діб) під їх захистом, потім — розповзаються.
Молоді рачки багато разів линяють, ростуть і досягають статевої зрілості на 3-4 році існування. Тривалість життя річкового рака – до 20 років, впродовж яких раз-двічі на рік линяють.
Раки дуже чутливі до забруднення водойм, що спричиняє їх масову загибель.
Хто такі ракоподібні?
Клас Ракоподібні (Crustacea) – численна група в основному водних членистоногих. До них належать близько 40 тис. сучасних видів. Ракоподібні займають практично всі типи водойм: моря і океани до найбільших глибин, річки, озера. Вони мешкають на дні або входять до складу планктону.
Деякі ракоподібні пристосувалися до життя на суші. Наприклад, мокриці мешкають в грунті різних широт, навіть у пустелі, але при цьому ведуть прихований спосіб життя і риють глибокі нори.
Велика роль ракоподібних в біологічному кругообігу у водних екосистемах. Планктонні рачки харчуються в основному одноклітинними водоростями і органічними частками, а ними в свою чергу харчуються риби. Основу їжі для риб у всіх водоймах складають ракоподібні або тварини, що харчуються ними. Навіть такі великі морські тварини, як беззубі кити, харчуються дрібними рачками, причому у величезній кількості.
Важлива роль ракоподібних в очищенні вод. Вони представляють одну з найбільш численних груп біофільтраторів і детритофагів. Ракоподібні – важливий об’єкт промислу і використовуються людиною в їжу. Особливо розвинений промисел креветок, крабів, лангустів. На рибоводних заводах розводять дрібних рачків як корм для риб.