Тваринний світ степів України та інших країн досить різноманітний. Хто живе в степу Ви дізнаєтеся в цій статті.
Тваринний світ степової зони
Степ характеризується досить суворим кліматом: влітку тут мало опадів і дуже жарко, а взимку досить холодно. Таким чином, тут досить жорсткі умови проживання, тому типові представники тваринного світу степу не відрізняються видовою різноманітністю.
Велика частина тварин гине, не досягнувши статевозрілого віку. Найсприятливіший період в цьому регіоні – весна, коли температура не дуже висока і переважає висока вологість. Та й їжі тваринам цілком вистачає. Але це тільки навесні. Представники фауни, щоб вижити в складних кліматичних умовах і вести нормальну життєдіяльність, навчилися тривалий час обходитися без їжі. Так, степ населяють великі і середні тварини, повзучі, комахи, тарантули і скорпіони.
Хто живе в степу?
Представниками тваринного світу степів є 50 видів тварин і птахів.
Справжні господарі даної природної зони – копитні. В степах Казахстану, Середньої Азії та інших областей мешкають антилопи, дикі осли і коні, сайгаки, дромедари, кулани, джейрани. Вони характеризуються наявністю значних копит і харчуються різнотрав’ям, листям дерев і чагарників. Щоб врятуватися від хижаків тварини збираються в величезні стада. Але на території українського степу копитних немає.
Також в степах живуть степові зайці, тушканчики, ховрахи, полівки, бабаки. Також можна зустріти сліпаків, зайців, тхора степового, ласку, горностая, вовка, лисицю, борсука, сарну. Ці тварини риють собі підземні нори, в яких рятуються від спеки та холоду, а також вирощують своє потомство.
Хижі тварини, такі як, вовки, лисиці, тхори і горностаї не риють собі нір, а просто виганяють слабших тварин. Вони полюють поодинці, тільки в рідкісних випадках збиваються в зграї (вовки).
Степові простори населяє велика кількість їжаків, птахів і рептилій. Вони є всеїдними тваринами і харчуються комахами, ягодами.
Птахи, які живуть у степу: жайворонок, перепілка, сорокопуд чорнолобий, куріпка сіра, боривітер звичайний, канюк звичайний, кібчик та ін. Та рідкісні тепер: хохітва, дрохва, журавель степовий. На берегах лиманів і на узбережжі морів зустрічаються дикі гуси, чаплі, кулики.
Неможливо уявити собі степ без плазунів – степових гадюк, полозів і вужів.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто живе в степу.
дуже цікаво