Стрепет розповідь

Зоологія

Текст розповідь про птаха стрепета повідомить головну інформацію про цей вид птахів.

“Птах стрепет” розповідь

Стрепет – полохливий птах, тому він не наближається до оброблених людиною полів.
Ці птахи ведуть як осілий, так і кочовий спосіб життя. Найчастіше зустрічаються в Центральній і Південній Європі, а так само на заході і в центрі Азії. Велика частина в зимовий час летить на північ Африки. Вважають за краще селитися серед степів, лугів і сухих пасовищ. Нерідко населяють кам’янисті і ковилові степові зони.

Стрепет – досить великий птах родини Дрохвових, єдиний представник роду хохітва. Довжина до 50 см, вага до 1 кг. В Україні рідкісний гніздовий, зимуючий птах.
Крила трохи загострені на кінцях і довгі, їх розмах становить 80-100 сантиметрів. Хвіст короткий і клиноподібної форми. Ноги середньої довжини, тонкі, але міцні. Дзьоб теж не особливо довгий, міцний, прямий і загострений і загнутий на кінці. Оперення щільне і густе. Своїм забарвленням цей птах схожий на дрохву. Спина забарвлена ​​в пісочний колір і присутній темний малюнок, а черево чисто біле. Шия чорного кольору з двома горизонтальними білими смужками. Голова зверху пісочного кольору, а з боків сіро-блакитного. Крила пофарбовані найчастіше теж в пісочний колір і з чорно-білим малюнком. Дзьоб більш сіруватого кольору, а ноги пісочного.

Чим харчується стрепет?

Стрепет може харчуватися різною їжею, але все ж основу його раціону складають соковиті молоді рослини, бутони, квітки, злаки, насіння, комахи і їх личинки. На годівлю, як правило, літають парами і у вечірній час. Найчастіше їжу підбирають з землі, а так само здатні ритися в кінному гної, намагаючись знайти там жучків.

Стрепет: розмноження

Статева зрілість у самців настає на другому році життя, у самок трохи раніше. Птахи можуть бути полігамними і моногамними.

На ділянку гніздування птахи прилітають в першому місяці весни, летять переважно вночі. Прилетівши, відразу починають токувати. Самець видає своєрідні звуки, стрибає, приймає дивні пози, стрибаючи, роздуває зів і демонструє своє оперення. Навколо самця збираються самки і прилітають самці з якими вони згодом б’ються. Влаштовують своєрідні півнячі бої. В результаті утворюються пари.

Гніздо готує самка самостійно. Місце для нього вибирає в полі під високою травою. Для гнізда вона викопує в землі плоске поглиблення шириною до 20 см, а глибиною до 10см. Вистилає його травою і бур’янами. У кладці зазвичай від 3-5 яєць, бувають випадки коли їх буває до 11 штук, оливкового кольору в руду цяточку. Насиджування яєць займається тільки самка, але самець завжди знаходиться десь поруч.

Пташенята вилуплюються через місяць. Доглядають за ними батько й мати. Самка водить пташенят по околицях відразу після того, як вони обсохнуть. Літати пташки починають через місяць, але від матері не йдуть ще довго.

У випадках коли з’являється небезпека самець намагається відвести виводок з собою, в той самий час самка відводить ворога на себе, відводячи небезпеку від пташенят.

Тривалість життя стрепета становить від 15 до 20 років.

Цікавий факт: Самка настільки щільно сидить на яйцях, і навіть у випадку небезпеки вкрай рідко кидає кладку. Тому нерідко вона гине під колесами сільськогосподарської техніки.

Оцініть статтю
Додати коментар