Які тварини мешкають у повітрі, якщо Ви шукаєте відповідь на це питання, то, після прочитання даної статті, Ви знайдете відповідь.
Тварини, які мешкають у повітрі
У повітрі значну частину життя проводять птахи, метелики, мухи та інші тварини. Літати їм допомагають крила. Серед звірів тільки кажани мають крила і здатні до активного польоту. Інші представники звірів лише на деякий час можуть затриматись у повітрі, коли перестрибують з дерева на дерево. Наприклад, у білки летяги з боків тіла є широкі складки шкіри, які вона розправляє у повітрі й використовує як парашут.
Серед сучасних мешканців наземно-повітряного середовища, здатних до польоту, немає тварин з великою масою. Значна маса заважала б тварині піднімати своє тіло в повітря.
Тварини, які живуть у повітрі:
Птахи – особлива група тварин, здатних до польоту, переміщення по землі й воді. Вони легко піднімаються у височінь, вправно долають повітряні течії, а деякі ще й полюють у повітрі. Злітати в повітря й переміщуватися в ньому птахам допомагають не лише крила. Сприяє польоту пір’я і повітря, яке є в порожнинах кісток птаха, що робить його легшим.
Літаючі лемури відрізняються від летяг і лемурів, і до них часто застосовують місцеві назви – кулуго або кобего. Ці звірки водяться на Філіппінах, в Індонезії, Малайзии й на півдні Китаю.
Літати тварині допомагає більш досконала, аніж в білки, перетинка, що з’єднує шию, кінчики пальців і хвіст. Будучи набагато більшими за інших літаючих тварин, цей звірок величиною все-таки не більше кішки. У самок хутро сірого кольору, а в самців – шоколадного. Шерстокрилі харчуються плодами, листами, насінням. Їдять вони, подібно іншим летучим ссавцям, вночі, а вдень відсипаються, повисши де-небудь на гілці вниз головою. І так само, як у нетопирів, самка шерстокрила приносить тільки одного дитинчата. Під час польоту маля висить у матусі на грудях, міцно зачепившись за хутро. Шерстокрили здатні долати в повітрі відстані до 136 м.
Білки-летяги. Більшість летяг дуже малі в розмірі, вони досягають не більше 135 мм у довжину (плюс, як і у всіх білок, довгий пухнатий хвіст). Летяги зазвичай селяться в лісах, облаштовуючи житло у видовбаних дятлами або природніх дуплах дерев. Основний їхній раціон складається з кори, бруньок, листів і насіння, а на землі вони охоче ласують грибами і ягодами. Не будучи строгими вегетаріанцями, деякі види летяг можуть харчуватися пташиними яйцями, комахами й іншою дрібною живністю. На відміну від звичайної білки, побачити летягу в лісі досить важко, тому що на годівлю вона виходить тільки ночами. Перед початком планування летяга забирається на верхівку дерева, різко відштовхується й, розправивши шкірясті перетинки між лапками, плавно парить у повітрі.
Летючі опосуми. Опосуми – сумчасті тварини, які живуть в Австралії та Новій Зеландії. На білок-летяг вони схожі не тільки перетинкою, а й довгим пухнастим хвостом.
Існує 3 групи летючих опосумів: перша – найдрібніші опосуми-м’ясоїди, або цукрові опосуми. Їхня вага досягає не більше 130 грам, характерні їхні ознаки: сіра спинка, та біла грудинка.
Сподіваємось інформація в статті “Тварини, які мешкають у повітрі” була для Вас корисною, та Ви знайшли щось нове та цікаве для себе.