Твір на тему: “Наша слава – козацька звитяга” за твором В. Рутківського “Джури козака Швайки” написати допоможе приклад, викладений нижче.
Твір “Наша слава козацька звитяга”
Варіант 1:
Відомий український письменник В. Рутківський у повісті «Джури козака Швайки» створює образи справжніх лицарів, захисників рідного краю, які цінують справжню дружбу й взаємодопомогу, докладають спільних зусиль у боротьбі проти ворога. Серед добрих, щирих людей, які у дніпровських плавнях ловили та в’ялили рибу, добували мед, полювали на хутро звірів, з’являється все більше відчайдухів, що об’єднуються у ватаги, щоб захистити себе від грабіжників та рідну землю від нападу татарських загонів.
Автор створює образи козаків, що різняться не тільки індивідуальними рисами, а й рівнем військової підготовки: від образу діда Кібчика, що гуртує ватагу, шукає місце для козацького табору, допомагає молоді в підготовці його оборони, використовуючи різноманітні військові хитрощі, до образів хлопчиків –джур, які мужньо опановують козацьку науку.
Як уособлення справжнього козака письменник показує Пилипа Швайку − невловимого вивідника, що бездоганно володіє зброєю та тримається на коні, ходить безшелесно, має вірних людей серед татар, бо знає їх мову і звичаї. Але і Пилип дослухається до порад мудрого діда Кудьми, козака- характерника, який володіє незвичайними, надприродними здібностями, але прагне не здійснювати подвигів, а бути на своєму місці, при ділі, аби «що в тебе Богом закладено, віддати добрим людям».
Штефан Вирвизуб, Володько Кривопичко, Василь Байлемів, Левко Заярний – герої, що стали узагальненим образом українського козака, вірного товариша, сміливого лицаря, що захищає і Дніпро, і Україну, яка піддавалася загарбницьким нападам татар та свавіллю литовсько- польської шляхти, не шкодуючи себе, керуючись народним прислів’ям: «У козака життя коротке, а слава вічна».
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!
Варіант 2:
Чим відома наша Батьківщина? Можливо, солов’їною піснею, мелодійною мовою, трагічною історією та козаками-лицарями.
Роман Володимира Рутківського “Джури козака Швайки” для мене став прикладом відваги, рішучості та вірності українських козаків. Цей твір показує сучасній молоді те, що українці завжди прагнули були вільними та незалежними… І врешті-решт від кожного із нас буде залежати, яке майбутнє буде у нашої держави.
Цей твір спонукає кожного задуматися над найважливішими проблемами буття. Автор на прикладі героїв твору показує нам, що лише той народ, який має мужність боротися за свободу і незалежність – має право на існування.
Сьогодні, українські воїни є нащадками козаків, про яких писав Рутківський. Вони зберегли їх незламний дух, сміливість та відвагу.