“Джури козака Швайки” характеристика Санька

джури козака швайки характеристика санька 6 клас

“Джури козака Швайки” характеристика Санька з твору Володимира Рутківського допоможе розкрити образ героя, визначити риси характеру, його уподобання. Цитати до образу Санька викладені у статті.

“Джури козака Швайки” характеристика Санька

Паспорт Санька “Джури козака Швайки”

Вік: 12 років
Місце проживання: Воронівка.
Риси характеру Санька: мрійливий, спокійний, розважливий.
Спосіб життя: спокійний
Родина: єдиний син у матері, яка його дуже любить і опікає.
Оточення: друг Гриць
Життєвий девіз: оберігати матір.
Захоплення: Санько має хист до ворожіння, може подумки навіюючи власні бажання іншій людині.

Біографія Санька з “Джури козака Швайки”

Санько – живе з мамою-богатиркою Мокриною, яка дуже боїться за свою дитину після смерті чоловіка. Санько з Грицьком нерозлийвода, вони постійно разом. Дванадцятирічний Санько був сміливим та відважним, кмітливим та винахідливим, мрійливим, спокійним, розважливим.

Пан Кобильський послав своїх челядників забрати в селян провізію, свиней, курей, корів, щоб  забезпечити себе провізіє  юпід час облоги татарами свого  маєтку. Хлопці, щоб  врятувати  своїх  односельців  від  поборів, налякали пана і його  челядників  криками, що  йдуть татари. Пан зі  своїми  челядниками  швидко  втік з села, але такого жарту хлопцям не пробачив. Мати Санька зібрала  хлопцям  харчі і відправила  їх з села, щоб вони деякий  час не попадались панові на очі.

Зовнішність Санька та його опис не детальний. Відомо, що Санько був характерником, мав неабиякий дар: умів подумки надавати накази. Він став  джурою  козака  Швайки після смерті  діда  Кудьми.

Коли  козаки  звільняли  полонених  з  татарського  полону, хлопці  пробралися  у  ворожий  табір. Санько  зачарував  вартового,  а  Грицик  передав  полоненим  ножі.

“Джури козака Швайки” цитатна характеристика Санька

Портрет Санька: “Санько, не такий вже й малий. Йому взимку виповнилося дванадцять років. Тож якось сам себе оборонить. Шаблюкою володіє не гірше від інших хлопців (звісно, дерев’яною). І на коні, кажуть, непогано тримається.”

“А він, Сaнько, мов мaлa дитинa, мусить пaсти курчaт. – Щоб вaм добрa не було, – стихa, aби не почулa мaти, буркотів Сaнько. – Шулікa б вaс схопив! Хочa йому й зaгaдaно оберігaти курчaт сaме від шулік. Щопрaвдa, Сaнько здогaдується, що спрaвa тут не в курчaтaх. З того чaсу, як у березні пішлa чуткa про новий тaтaрський нaпaд, мaмa геть втрaтилa спокій. Хочa не зa себе вонa боїться.”
“Головне — Санько вірний товариш і ділиться, чим може. То окрайцем хліба, то шматком сала. І тітка Мокрина теж добре ставиться до нього, Грицика. Он позавчора обідом нагодувала і штанцята пообіцяла справити…”

“А ще Санько вміє те, про що ніхто й не здогадується. Він уміє подумки віддавати накази й прохання. “Шуліка!” – подумки вигукнув Санько, і в ту ж мить стривожено заквоктала квочка, а курчата, мов пухнасті кульки, стрімголов покотилися до неї. Та що там курчата! На тому тижні Санько подумки попрохав маму не шмагати його лозиною. Та краще б цього не робив, бо мама відкинула лозиняку і налупила його долонею. А рука в неї важка, краще б уже лозиною це зробила.”

Оцініть статтю
Додати коментар