“Джури козака Швайки” характеристика Грицика

джури козака швайки характеристика грицика 6 клас

“Джури козака Швайки” характеристика Грицика допоможе розкрити його образ, визначити риси характеру. Цитатна характеристика Грицика з твору та його опис викладено нижче.

“Джури козака Швайки” характеристика Грицика

Грицик – дванадцятирічний сирота. Хлопець має зіркі очі, знає татарську мову, пасе панську і селянську худобу, лише його любить і слухає страшний бугай Петрик. Грицько став круглим сиротою після набігу татар на село. Хлопець живе у сім’ях односельців. Саме за те що він пасе худобу його годують, одягають і дають прихисток по черзі жителі села.

Риси характеру Грицика – жвавий, сміливий, моторний, кмітливий, непосидючий, запальний, рішучий.

Герой мріє бути схожим на Пилипа Швайку, він поважає козаків і готовий допомогати їм в усьому. Незважаючина на свій вік, хлопець приймає правильні рішення.

Образ Грицька з твору “Джури козака Швайки” є втіленням сміливості, адже попри свій вік він був готовий до захисту рідної землі.

“Джури козака Швайки” паспорт Грицика

джури козака швайки паспорт грицика

“Джури козака Швайки” цитатна характеристика Грицика

“Ще Санька вважали маминим синочком, бо тітка Мокрина його й на крок не відпускає від себе. Та Грицикові до того байдуже.”

“Ледь Санько згадав про Грицика, як з за тину з’явилася його нестрижена голова”.

“У Воронівці переконані, що з Грицика ніколи не буде гарного пастуха. Бо все йому треба кудись бігти, щось розізнавати. І якби не страшний бугай Петрик, котрий слухається лише Грицика — нізащо б йому не бути пастушком.”

“Ні хати, ні матері з батьком не лишилося. Ще з позаминулої осені, коли зненацька наскочили татари…”

“А Грицик, нaйліпший Сaньків товaриш, пaсе зa селом пaнські телиці. Себто лежить горілиць нa трaві і свистить до небa. Чи розшукує нa узліссі грушки гнилички.”

“Грицикові було моторошно. Раніше він гадав, що треба стерегтися лише татар. А тепер, виявилося, і серед своїх є не кращі.”

“Проте Грицик був не з тих, хто відступає від того, що замислив”

“Я, Саньку, майже місяць прожив у Рашита. Вчився їхньої мови, доки Пилип ходив до Криму.”

“Гарно бився Грицик. Відстрибував, пригинався, замірявся то зверху, то з боків, і в останню мить міняв напрямок удару.”

Власну розповідь про Грицика з твору “Джури козака Швайки” Володимира Рутківського, висловити своє ставлення до героя ви можете в коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Марія

    ощ любив Грицько?

    Відповіcти