Валерій Шевчук цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Валерій Шевчук цікаві факти з життя та творчості радянського українського письменника-шестидесятника, майстра психологічної та готичної прози, автора численних літературознавчих, культурологічних та публіцистичних робіт викладені в цій статті.

Валерій Шевчук цікаві факти

Валерій Олександрович Шевчук народився 20 серпня 1939 року в Житомиру в родині шевця

Шевчук — людина з іншої епохи. Досі пише від руки, а потім передруковує на машинці.

Письменник згадує, що малим дуже любив мандрувати і постійно губився. Є ще й така згадка: увечері батько часто засиджувався за роботою, шив взуття, а мама сиділа поряд і читала йому. Слухали те читання і сини – Анатолій та Валерій. Та й дуже захопилися літературою. Навіть повість написали (старший брат тоді вчився у 7, а Валерій у 5 класі).

Валерій не вступив у львівський Лісотехнічний університет і працював вдома будівельником-підсобником

Друкуватися почав, коли навчався в Київському університеті.  Навчаюсь, відвідував літературні студії «Січ» та «Молодь» та почав писати вірші і новели. У 1961 році Валерій дебютує з оповіданням «Настунька»

Після закінчення університету служив в армії у Мурманській області

У період масових політичних арештів української інтелігенції брав участь у протестах, які відбувалися в кінотеатрі «Україна»

Його брат був арештований та отриманий п’ять років в концтабір суворого режиму

У 1967 року Валерій Шевчук став членом Спілки письменників України

Має звання «Заслуженого діяча польської культури», отримане в 1986 році. На рік пізніше йому присудили Шевченківську премію за роман «Три листки за вікном». У 1999 році отримав нагороду «Орден князя Ярослава Мудрого» V ступеня. Є лауреатом Державної премії України ім. Т. Шевченка, премії фонду Антоновичів, літературних премій ім. Є. Маланюка, О. Пчілки, О. Копиленка, І. Огієнка, премії в галузі гуманітарних наук «Визнання» (2001 рік). Є почесним професором НаУКМА. Йому вручили медаль Івана Мазепи

У 1988 році почав вести історичний клуб «Літописець» при Спілці письменників України

Основні твори «Серед тижня», «Золота трава», «Мор», «Крик півня на світанку», «Долина джерел», «Тепла осінь», «Дім на горі» та інші. Окрім художніх творів він є автором понад 500 наукових та публіцистичних статей

Сьогодні Валерій Шевчук викладає у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка та веде на радіо передачі «Козацька держава», «Київ, культурний і державний», «Загадки і таємниці української літератури», «Цікаве літературознавство».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Валерія Шевчука.

Оцініть статтю
Додати коментар