Василь Поярков біографія та цікаві факти

Наука

Поярков Василь біографія та цікаві факти з життя російського мандрівника XVII століття викладені в цій статті.

Поярков Василь Данилович коротка біографія

Він був родом з міста Кашина і народився 1610 року в родині служивих людей. Про його дитинстві мало що відомо. У 1630 році став служити в Сибіру і дослужився до звання письмового голови. Він входив в штат воєводи П. П. Головіна.

У той час Росія закріпила свої позиції на річці Лені і стала придивлятися до оточуючих її територій. Тому було прийнято рішення відправити загін козаків на розвідку в район річки Амур. А очолити загін доручили Пояркову і дано завдання описати казкові країни, складати карти. Команда з 130 козаків була забезпечена боєприпасами, судновими інструментами і парусиною для будівництва човнів, товарами для подарунків місцевим жителям і для обміну.

Поярков Василь Данилович в 1643 році відправився до річки Амур, з початковою метою дослідити Приамур’я. Перша країна на їх шляху – Даурія, що охоплює частину сучасного Забайкалля і західної області Приамур’я. Вони пройшли річки Алдан, Учуру, Гонам. З настанням осені мандрівник прийняв рішення залишити частину команди на першому місці зимівлі, а сам з малою кількістю людей відправився на нартах до Станового хребта. Шлях був подоланий за 2 тижні. І ось, Поярков проник в Даурію.

Дочекавшись другу частину команди, вони побудували судна і пустилися вплав по річці Амур. Землепроходец відкрив Татарську протоку і Амурський лиман. Завдяки йому росіяни вперше побачили острів Сахалін. Вийшовши в Амурський лиман, експедиція піднімалася уздовж південних і західних берегів Охотського моря. У гирлі річки Вулики команда Пояркова зупинилася на чергову зимівлю. Після цього почалася дорога додому до Якутська, куди мандрівник повернувся в 1646 році. До 1648 р Поярков служив в Сибіру в колишній посаді. А решту життя Василь Данилович провів у Москві, в достатку і спокої. Помер 1667 року.

Василь Поярков цікаві факти

Василь Данилович Поярков вважався освіченою людиною на той час і славився дуже крутим норовом. Подейкують, що, будучи на службі у воєводи він неодноразово мучив і бив людей марно, грабував їх хлібні запаси.

Звіт про експедицію він назвав «Казка».

Результати експедиції письмового голови стали основою для подальших розвідок Далекого Сходу російськими промисловцями і мандрівниками.

В ході експедиції він пройшов більше 8 тис. км.

Про долю Пояркова нічого не відомо до його моменту призначення командувачем експедицією.

Оцініть статтю
Додати коментар