Василь Жуковський біографія

Мистецтво

Василь Андрійович Жуковський біографія скорочено російського поета, академіка, перекладача викладена в цій статті.

Василь Жуковський біографія 

Народився Василь Жуковський 29 січня (9 лютого) 1783 року в селі Мішенськом Тульської губернії. Він був незаконнонародженим сином поміщика А.І. Буніна. Отримав нове прізвище після усиновлення хрещеним – бідним білоруським дворянином Андрієм Григоровичем Жуковським.

Перша освіта була отримана в сім’ї Буніних. Потім він навчався в приватному пансіоні, Тульському народному училищі, у сестри В. Юшкової. Захоплювався сентименталізмом, на цьому грунті познайомився з Миколою Карамзіним.

Перші вірші Жуковського були написані під час навчання в пансіоні при університеті Москви. Творчість Жуковського тих часів наповнена сентименталізмом , романтизмом (балади «Людмила» (1808), «Кассандра» (1809)).

З 1805-1806 роках письменник працював в «Віснику Європи», а в 1808-1809 роках був його редактором. У цей час поезія Жуковського розквітає і досягає свого піку .
Після початку війни 1812 року Жуковський прийняв сторону опозиції. Воєнні події відображені в його творах «Імператору Олександру», «Співак у стані російських воїнів». Останній приніс письменнику популярність.

У 1815 році Жуковський був учасником літературного товариства «Арзамас». В цей же час починає придворну службу, яка тривала 25 років. Десятиліття з 1810 по 1820 років вважається розквітом творчості Василя Жуковського. Найвідоміші його твори були написані в ті часи: балади “Еолова арфа”, «Дванадцять сплячих дів».

Аналіз віршів Жуковського розкриває велике тематичне розмаїття, особливості стилю поета. Значущим надбанням є переклади Жуковського «Рустем і Зораб» (1849), «Одіссея» (1848-1849 , «Наль і Дамаянти» (1844).

Жуковський був добре знайомий з багатьма відомими особистостями, серед них можна виділити імператора Миколи I, Олександра І, Олександра Пушкіна, Миколи Гоголя.

У 58 років Жуковський одружився на 20 -річній дочці його друга живописця Рейтерна – Єлизаветі

Останніх 12 років він жив у родичів дружини у Німеччині, аж до самої смерті. У нього було двоє дітей – Павло (1844) і Олександра (1842).

Помер Жуковський 12 (24 квітня) 1852 в Баден-Бадені. Тіло письменника перевезли в Росію і поховали в Санкт-Петербурзі.

Оцініть статтю
Додати коментар