Які вчені внесли вклад в розвиток біології, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Видатні вчені біологи та їх відкриття
Ще за часів Античності почало розвиватися вчення про живу і неживу природу. Але ось сам термін «біологія» з’явився тільки в XIX столітті. Тому раніше вчених-біологів називали природодослідниками або лікарями. Їх роль у розвитку біології, медицини, фармацевтики просто величезна, вона стала основою для розвитку великої кількості наук. Імена вчених міцно увійшли в історію людства. Давайте ближче познайомимося з цими людьми:
Вільям Гарвей (1578-1657 роки). Англійський натураліст довів значення серця і роль клапанів, описав рух крові по колу і два кола кровообігу. Гарвей є основоположником ембріології.
Антоні пан Левенгук (1632-1723). Спорудив перший мікроскоп, який давав 300-кратне збільшення. З допомогою мікроскопа Левенгук відкрив кров’яні тільця, описав бактерії, найпростіші, сперматозоїди, будову очей комах і м’язових волокон, знайшов і описав багато інфузорій, гідр тощо.
Карл Лінней (1707-1778 роки). Шведський натураліст створив систему рослинного і тваринного світу. Ввів бінарну номенклатуру, де кожен вид позначається 2 назвами: родовою і видовою. Він визначив поняття «вид». Карл Лінней описав 4200 видів тварин і розділив їх на шість класів: ссавці, птахи, амфібії, риби, черви і комахи. Рослини він розділив на 24 класи. Сам він особисто вивчив і описав близько 1500 видів рослин.
Чарльз Дарвін (1809-1882). Англійський натураліст є творцем теорії еволюції. У 1858 році опублікував книгу «Походження видів», в якій основним механізмом еволюції видів Дарвін назвав природний відбір. За його книгою всі види живих організмів еволюціонують у часі і походять від спільних предків.
Грегор Мендель (1822-1884). Австрійський натураліст вивів закони успадкування. Він був першим, хто довів, що у спадок можуть передаватися ознаки організму. Відкриття їм закономірностей успадкування моногенних ознак стало першим кроком на шляху до сучасної генетики.
Роберт Кох (1843 -1910). Німецький бактеріолог вивчав мікроби як збудники хвороб. Йому належить з’ясування причини розвитку такого захворювання як сибірська виразка. Він відкрив збудника туберкульозу та холери.
Олександр Флемінг (1881-1955). Шотландський бактеріолог в 1928 році відкрив пеніцилін – історично перший антибіотик. За це відкриття йому присудили Нобелівську премію.
Луї Пастер (1822-1895). Французький мікробіолог і імунолог відкрив мікробіологічну суть бродіння і багатьох хвороб людини, став одним з основоположників мікробіології та імунології. Пастер поклав початок стереохімії як науки. Вперше спростував ймовірність самозародження життя. Пастер довів, що хвороби людини і тварин викликаються бактеріями. Вчений винайшов вакцинацію. Його ім’я широко відоме в ненаукових колах завдяки створеній ним і названій пізніше на його честь технології пастеризації.
Микола Іванович Вавилов (1887-1943). Радянський рослинник і генетик є творцем основ селекції і засновником вчення про місця походження всіх культурних рослин. Вавилов проводив дослідження в сфері імунітету рослин. Здійснив 110 експедицій по всьому світу. Установив Закон гомологічних рядів у спадковій мінливості. Розробив учення про селекцію як систему, внутрішньовидові таксономічні та еколого-географічні класифікації.
Іван Володимирович Мічурін (1855 -1935). Біолог і селекціонер вивів багато ягідних і плодових культур. Розробив методи селекції плодово-ягодних рослин, головним чином — метод віддаленої гібридизації (підбір батьківських пар, подолання несхрещуваності та ін.).
Френсіс Крік (1916-2004). Англійський вчений відкрив структуру ДНК. Він виявив, яким шляхом молекула ДНК відтворюється і передається з покоління в покоління.
Бантінг Фредерік (1891-1941). Канадський фізіолог займався дослідженням природи діабету.
Іван Петрович Павлов (1849-1936). Фізіолог розробляв вчення про вищу нервову діяльність. Стимулював аналітико-синтетичну роботу головного мозку. Він виявив системність роботи великих півкуль, створив вчення про аналізатори, встановив взаємозв’язок між головним мозком і роботою всіх органів.
Девід Балтімор. Американський вірусолог і біолог запропонував класифікацію вірусів за типом геномної нуклеїнової кислоти. Він довів, що молекула РНК за аналогією з молекулою ДНК є носієм генетичної інформації.
Джошуа Ледербергом (1925-2008 роки). Американський біолог – генетик займався дослідженням механізмів рекомбінації у бактерій. Відкрив феномен трансдукції.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які є відомі вчені біологи.