Верблюжа колючка: опис, біологічне значення

Ботаніка

Верблюжа колючка реферат розповість про те як виглядає верблюжа колючка, де росте верблюжа колючка та яке її біологічне значення.

Верблюжа колючка: опис

Верблюжа колючка є колючим напівчагарником, який відноситься до сімейства Бобових.

Рослина може вирости у висоту близько 1 метра. Має дуже розвинуту корневу систему. Корінь верблюжої колючки проникає глибоко під землю до 45 метрів. Довгий корінь верблюжої колючки досягає грунтових вод. Стебло рослини розлоге, а в нижній частині навіть дерев’яніє. Стебло зелене и голе. У пазухах листя є колючки довжиною 2-3 см, які направляються під основу. Зверху колючки травянисті і тонкі, а знизу короткі та тонкі. Саме листя рослини має довжину 1-2 см.

Верблюжа колючка починає цвісти з травня до листопада. Квітки знаходяться на колючці по 3-8 штук. Вони мають рожевий або червоний колір. Верблюжа колючка плодоносить – плоди-боби дозрівають на початку липня. Вони складаються з 4-5 насінин.

Росте верблюжа колючка в пустелі і напівпустелі Азії, Аравійського півострова і Африки, на півдні Росії, в Казахстані та на Кавказі.

Відповідаючи на питання, в якій зоні росте верблюжа колючка, відповімо, що рослині підходить зона пустель і напівпустель. Їй ідеально підходять глиниста пустеля або напівпустеля. Верблюжа колючка росте на пустирях і в пісках, на берегах каналів і річок, в сухих степах.

Пристосування верблюжої колючки

Рослина пустелі верблюжа колючка прекрасно пристосувалася до місць свого проживання в такий спосіб:

  • Довге коріння, завдяки якому рослина вбирає вологу, що знаходиться на великій глубині.
  • Наявність колючок, що захищають від різних травоїдних тварин і запасають вологу.
  • Невеликі розміру листя, які мають щільну структуру і не виділяють вологу.
  • Захисний, специфічний шар, який покриває рослину і частково відбиває сонячні промені.

Корисні властивості верблюжої колючки

Рослина міститься багато флавоноїдів, сапонінів, цукру, дубильних речовин, вітамінів С, К і групи В, каротину, урсолової кислоти, є сліди алкалоїдів, ефірного масла, барвників, смоли.

Де застосовується верблюжа колючка?

Наземна частина рослини використовується в медицині, рідше коріння і плоди. Це прекрасний сечогінний і потогінний засіб, іноді його використовують при простудних захворюваннях для пом’якшення кашлю. Відвари рослини або сік вживають при дизентерії, шлунково-кишкових захворюваннях, хронічних проносах. Рослина має бактерицидну дію на стафілококи, стрептококи, дизентерійну паличку.

Цікаві факти про верблюжу колючку доповнять вашу розповідь.

Оцініть статтю
Додати коментар