Відомі українські мандрівники

Цікаві факти про Україну

Кожна людина відкриває для себе світ по-різному, фотографи через призму об’єктива, композитори через музику, мандрівники відкривають світ, не тільки для себе, а й для інших – подорожами. Тому сьогодні визначимо найвідоміших українських мандрівників.

ВІДОМІ УКРАЇНСЬКІ МАНДРІВНИКИ

1. Романов Володимир Павлович (1796-1864) — український географ, лінгвіст, мандрівник, декабрист.
У 1818 році закінчив Морський кадетський корпус. Здійснив подорож на фрегаті «Проворный» до берегів Іспанії. Під враженням від цієї подорожі написав «Уривок з похідних записок до Іспанії». У 1820—1822 роках вчинив навколосвітню подорож на кораблі «Кутузов». Володимир Романов брав участь в декабристському русі, але формально членом Північного товариства не був. У 1857 р. зробив ґрунтовний опис Дніпра.

2. Волощук Олександр Миколайович (1972) — український журналіст, письменник, мандрівник.
Основні великі мандрівки:
2003 — Буковина, Молдова, Придністров’я, Південний Дунай.
2005 — подорож під умовною назвою «Автостопом по гарячих точках» (Південна Осетія, Дагестан, Чечня, Інгушетія, країни Закавказзя).
2006 —Далекосхідна мандрівка (Красноярськ – Іркутськ – Чита – Тинда – Якутськ – Магадан – Сахалін – Владивосток – Хабаровськ – Монголія – Барнаул – Новосибірськ).
2008 — Прибалтика (Литва, Латвія).
2009 — Фінляндія.
2012 — Північний Кавказ, пошукові експедиції на Ельбрусі.

3. Коротких Євген Григорович (1954, Узбекистан) – український екстрім-мандрівник з Луганська.
Жив і працював у Красному Лучі. Шахтар, слюсар. Тривалий час захоплюється далекими мандрівками, гірським туризмом.
У 2000-х роках саморобному катамарані пройшов Азовське (2004), Чорне (2004), Мармурове, Егейське та Середземне море. Планує перетнути Атлантику.

4. Омельченко Антон Лукич (1883-1932) – український дослідник Антарктиди (конюх британської експедиції Роберта Скотта), член Королівського географічного товариства.
Антон Лукич вільно говорив англійською мовою. Став членом експедиції, що невдовзі на корбалі «Терра Нова» вирушила на штурм крижаної Антарктики. Омельченко мав доправити коней лише до Нової Зеландії, а потім вертатися до Владивостоку. Подорож зайняла чимало часу, довелося перепливти Тихий, Індійський і Атлантичний океани. Більше року тривала експедиція. На честь полтавця названо бухту на Березі Оутса, відкриту дослідниками Антарктиди в 1958 році.
Був учасником Першої світової війни.

5. Сініцин (Лімбен) Ігор Петрович (1953) — український вчений та мандрівник. Завідувач наукового відділу Інституту програмних систем НАН України, доктор технічних наук.
У 1984-85 роках працював у складі 29 Радянської Антарктичної Експедиції на посаді інженера-програміста. Ним були відкриті такі місця, як: водоспад «Київський» та каньйон «Казка». Ігор Сініцин відвідав більш, ніж 50 країн світу.
Нагородженний почесним знаком Федерації спортивного туризму України «Видатний мандрівник України».

6. Хрієнко Микола Іванович (нар. 5 січня 1949, c. Ново-Липове Світловодського району Кіровоградської області) — український журналіст і мандрівник.
«Мандрівна журналістика» Миколи Хрієнка — це понад 25 піших і лижних переходів високого ступеня складності переважно територіями України, Росії та інших держав, загальна протяжність походів становила 6478 км.
23 червня-9 липня 2011 року – працює у складі експедиційної групи від України над дослідницьким проектом «Історичний потяг українських піонерів», присвяченим 120-річчю поселення українців у Канаді. Маршрут проліг від м. Галіфакс до м. Едмонтон. Відстань дослідницької дороги — 6657 км.

7. Лаврентій Богун – перший писемно зафіксований виходець із України, чия нога ступила на землю Американського континенту.
1608 — прибув до Джеймстауну (Північна Вірджинія) з Європи на англійському кораблі «Марія та Маргарита».
Іван Богдан був корабельним теслею, добре знався на виробництві скла і дьогтю — дуже цінної тогочасної мануфактури. Подорожував з капітаном Джоном Смітом.
У червні 1619 року група європейських заробітчан, серед яких був Іван Богдан, організувала перший у Джеймстауні страйк, вимагаючи від місцевої влади, аби їх зареєстрували як повноправних громадян міста та трактували нарівні з англійцями. Їхні вимоги задовольнили.

8. Сапунов Андрій Олександрович (1977) — мандрівник, письменник. За результатами подорожей видав 10 книжок та путівників.
Найзначніші подорожі:
2001 – 4-місячна експедиція на Далекий Схід (о. Сахалін)
2005 – експедиція до Казахстану та Киргизстану.
2009 – 2-місячна поїздка до Єгипту
2010 – поїздка по Європі (Франція, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Польща)
Твори: «Україна і Молдова. По містах і селах» (2008), «Єгипет по-справжньому. Каїр та все інше» (2009), «Крізь терни до зірок Євросоюзу» (2010) та ін.

Також, до списку відомих мандрівників України ми можемо віднести таких постатей, як: О.О.Софяник, Р.Ю.Теліпський, А.Чапай, Д.В.Антонюк, М.І.Кідрук та ін.

Оцініть статтю
Додати коментар