Використання грибів у медицині, у харчовій промисловості людиною відбувається постійно.
Використання грибів людиною
Використання грибів у медицині
Гриби використовуються не тільки для приготування їжі або закаток. Їх застосовують у багатьох галузях промисловості.
Використання цвілевих грибів людиною в медицині відбувається найактивнішим чином. Гриби мають не тільки харчову цінність, але і цілющі властивості. Ще в давні часу люди виявили це і лікували ними різні недуги. З організмів роду Пеницилл виготовляють пеніцилін, гризеофульвін, вортманін, цитринін, мікроцид, нотатін. Екстракт з березових грибів використовується для лікування гастриту і для розсмоктування злоякісних пухлин ранніх стадій.
Після відкриття антибіотиків вчені виявили антибактеріальну активність у 3 000 видів грибів. Препарати на їх основі застосовуються в кардіології. Також сьогодні багато ліків виготовляють на основі екстракту білого гриба. Особливо вони ефективні в лікуванні виразок. Герценін (антибіотик з білого гриба) допомагає впоратися з такою недугою як стенокардія.
Гриби, в яких містяться антибіотики, є основою для ліків від епілепсії, туберкульозу. Але багато видів грибів і їх властивості ще до кінця не вивчені, тому вони і далі будуть використовуватися для тестування і розробки все нових медичних препаратів.
Використання грибів у харчовій промисловості
У харчовій промисловості гриби використовуються в наступних сферах:
- виноробство
- Хлібопекарство
- Для виробництва кисломолочних продуктів і сирів
- В кондитерській сфері
Незважаючи на те, що в світі існує велика кількість модифікованих дріжджів, дорогі марки вин виробляються на основі живого гриба Ботрітіс Сірий, який провокує гниття винограду.
У хлібопеченні для додання продукції пористості використовуються спеціальні грибні дріжджі. Вони збагачують хлібобулочну продукцію і хліб мікроелементами, поживними речовинами. На деяких хлібобулочних заводах в продукцію додають так званий «грибний солод», який покращує смакові якості готових виробів.
Гриби також застосовуються для освітлення плодово-ягідних соків: вони можуть виділяти специфічні ферменти, які сприяють розкладанню фруктових пектинових речовин.
У м’ясопереробній промисловості використовується протеаз грибного походження. Він робить продукцію не такою жорсткою і покращує смакові якості. Солод з грибів необхідний для виготовлення кондитерських виробів і патоки. Він уповільнює кристалізацію цукру і зберігає привабливий вигляд готових виробів протягом тривалого часу.
Особливі грибні дріжджі використовуються для заквашування кумису і кефіру. Цвілеві види грибів застосовуються при виготовленні дорогих твердих сортів сиру (камамбер, рокфор), які володіють специфічним запахом і гострим смаком. Також з цвілевих грибів добувають речовини для посилення росту рослин.
Використання грибів в промисловості
Деякі види грибів також використовуються в целюлозно-паперовій промисловості. З їх допомогою виготовляється папір і картон.
Сподіваємося, що повідомлення на тему “Використання грибів в житті людини” допомогло Вам дізнатися багато корисної інформації. А розповідь про використання грибів людиною Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.