Чому використання корисних копалин у побуті, у господарській діяльності людиною має таке значення Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Використання корисних копалин людиною
Надра Землі є справжньою коморою природних ресурсів і частиною земної кори. Земна кора це зовнішній тонкий шар, в якому знаходиться велика кількість корисних копалин – нафта, руди для отримання металів, газ, вугілля. Кора складається з гірських порід. Більшість з них утворилися мільйони років тому. Гірські породи складаються з мінералів.
Використання природних копалин людиною в своїх цілях відбувається постійно, шляхом їх перетворення в найнеобхідніші різноманітні речі, які обігрівають, забезпечують безпеку та життя. У сучасному світі вони необхідні скрізь. Вся електроенергія та тепло виробляється при використанні корисних копалин. Основна частина транспорту і машин працює на енергії, яка отримується з горючих копалин.
Використання корисних копалин людиною в промисловості
Основу будівельної промисловості складають гірські породи. Кольорова і чорна металургія також повністю залежать від мінеральної сировини, так само як і хімічна промисловість, в якій частка гірських порід становить 75%. Велика частина сплавів і металів використовуються як конструкційні в машинобудуванні (чорні, кольорові) і в електроніці. У ювелірній справі знайшли своє застосування камені виробів (рубін, яшма). Такий мінерал як алмаз має твердість і міцність і завдяки цим якостям його використовують для різання твердих матеріалів. Для огранки підходить діамант. Для виробництва фосфорних добрив необхідний такий гірський мінерал як апатит. В оптичних приладах застосовуються прозорі кристали бариту.
Використання корисних копалин у побуті
У побуті без корисних копалин також не обійтися. Парафін (похідне від нафти) є складовою губної помади, без якої не може обійтися жодна жінка. Лак для нігтів, коректувальні олівці для губ і очей, тіні для повік – все це містить частинку природного субстанції в своєму складі. Домогосподарки не обійдуться без пластика. Адже з нього роблять корпуси для побутової техніки та поліетиленові пакети, які мають високу міцність, витримуючи навіть найважчі покупки. Навіть одяг містить в собі синтетичний матеріал. З нафтопродуктів роблять пластиковий посуд, меблі, дитячі іграшки, тощо.
Використання копалин людиною в медицині
З мінеральної сировини в процесі складних хімічних перетворень отримують аспірин – ефективний засіб від болю, саліцилові кислоти, які входять до складу антибактеріальних і протитуберкульозних препаратів. З нитробензола навчилися виділяти анілін, що допомагає боротися з шкідливими мікроорганізмами. Також з похідного матеріалу корисних копалин роблять протези (з медичної пластмаси). Лікарські препарати, в складі яких є похідні нафти, допомагають від алергії.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як відбувається використання людиною властивостей найважливіших корисних копалин.