Що відкрив Віллем Янсзон в географії? Про відкриття Австралії голландцями, а саме Віллемом Янсзоном Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Віллем Янсзон відкриття
Мандрівник, який відкрив Австралію – Віллем Янсзон був першим європейцем, якому вдалося відвідати Австралію. Голландці в 1602 році розбили в морській битві біля Бантама португальський флот, тим самим остаточно утвердившись в Індонезії.
Тоді ж була заснована Голландська Ост-Індська компанія, яка мала монопольне право торгівлі в Південних морях, а також повноту судової та адміністративної влади на даних територіях. Разом з тим, голландці в тутешніх краях, на відміну від іспанців і португальців, були новачками: вони нічого не знали про ці землі, які були раніше ними відкриті. Можна сказати, що капітани Ост-Індської компанії все починали з чистого аркуша. Вони часто плавали в східній частині Індійського океану, близько 30-ї і 40-ї паралелі, і підходили до невідомої їм землі. Експедиції часто робили висадку, але натикалися лише на пустелю і аборигенів.
28 листопада 1605 року на кораблі «ДЮФК» з Бантама вирушила експедиція Віллема Янсзона на пошуки невідомої землі. Спершу вони обійшли з північного боку острови Ару і Кай, а далі успішно досягли південної частини узбережжя Нової Гвінеї. Голландці раніше не досягали цих земель. А ось що зробив Віллем Янсзон – назвав ці території «Болотистою землею» і досліджував берегову лінію вздовж 400 кілометрів.
Янсзон Віллем відкриття Австралії
Після того, як експедиція Віллема Янсзона пропливла острів Колепом, команда повернула на південний схід. Пройшовши центральну частину Арафурского моря, вони несподівано побачили берег – австралійський берег. Віллем Янсзон відкрив Австралію в травні 1606, коли голландці зробили документальну висадку біля гирла малої річки, в західній частині півострова Кейп-Йорк.
Корабель довго йшов уздовж пустельного берега. Близько мису Кервер корабель повернув на 180 градусів і рушив назад. У затоці Альбатрос голландці вступили в контакт з австралійськими аборигенами, в ході якого зав’язався бій. Сторони зазнали втрат. Рухаючись на північ, командир і його команда нанесли на карту не тільки півострів Кейп-Йорк, але і узбережжя довжиною 350 км. Його Янсзон назвав Новою Голландією.
Проте, подорож Віллема Янсзона можна назвати неоднозначною. Сам капітан не здогадувався про існування Торрес Стрейт. Своєю експедицією вони підтвердили пануючу думку про те, що Нова Гвінея це частина півострова Великого Південного материка.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який материк відкрив Віллем Янсзон.