“Вінніпезький вовк” скорочено

вінніпезький вовк скорочено Короткий зміст

«Вінніпезький вовк» – оповідання Сетон-Томпсона 1902 року про зворушливу дружбу вовка та маленького хлопчика. Читати скорочено твір “Вінніпезький вовк” українською варто, щоб згадати про вірність героїв.

Сетон-Томпсон “Вінніпезький вовк” скорочено

Головні герої

  • Вінніпезький вовк – молодий безстрашний вовк, який ненавидів собак і був дуже прив’язаний до свого маленького хазяїна Джима.
  • Джим – дев’ятирічний хлопчик, який полюбив вовка.
  • Корчмар – батько Джима, жадібний та жорстокий.
  • Оповідач – письменник, який дізнався історію про дружбу хлопчика та вовка.

Перша зустріч оповідача з Вінніпезьким вовком відбулася взимку 1882 року. Це знайомство вразило його до глибини душі. З вікна поїзда він побачив великого вовка, оточеного з усіх боків собаками. Відважний вовк стояв спокійно, готовий до атаки. Це був знаменитий Вінніпезький вовк, який ненавидів собак і полював на самоті.

Влітку 1880 молодий мисливець знайшов у лісі вовче лігво. Він убив усе сімейство, крім маленького вовченяти, якого забрав із собою. Пізніше мисливець продав вовченя господарю шинка. Вовченя росло на ланцюгу біля шинка, щоб розважати відвідувачів, які любили нацьковувати на нього собак. Власник трактиру був злим та жорстоким, і часто так і до свого сина Джима. Якось, рятуючись від батьківського гніву, Джим сховався у вовчій будці. Чоловік побоявся підійти до молодого вовка, і відтоді між звіром і дитиною зав’язалася міцна дружба, що стала втіхою для обох.

Згодом шинкар продав вовка мисливцям, яким він був потрібен для «випробування собачих здібностей». Вони випустили вовка, а потім пустили за ним собак, яких він незабаром розірвав на частини. Розлючені мисливці хотіли вбити вовка, але його врятував Джим.

Напередодні Різдва Джим важко захворів і помер. Вовк гірко оплакував його, а потім втік на волю. Відтоді він ненавидів собак та вбивав їх при кожному зручному випадку.

Оцініть статтю
Додати коментар