Внутрішня політика Данила Романовича

данило галицький біографія Історія

Данило Романович – правитель Галицько-Волинського князівства. Час його правління — доба найбільшого економічно-культурного піднесення та політичного посилення Галицько-Волинської держави.

Внутрішня політика Данила Галицького

За роки правління Данилом Галицьким було багато зроблено для об’єднання волинських земель в єдине князівство.

– Спільне правління в Галицько-Волинському князівстві братів Данила (у Галичині) та Василька (на Волині), при цьому існування князівства як єдиної держави під зверхністю старшого брата.

– 1238 рік – Дорогичинська битва, у якій князь розгромив Добжинський орден хрестоносців – початок правління Галицько-Волинським Князівством. Закріпив власну владу правителя.

– 1240 рік – оволодіння Києвом, доручення управляти містом воєводі Дмитрію, якому довелося керувати обороною столиці від монгольської навали.

– Зміцнював державну і князівську владу.

– Сприяв розвитку міст: збудував Холм (1237 рік), Львів (1256 рік), Крем’янець, Данилів, Стіжок. Відновив Дорогочин.

– Сприяв розвитку культури. Під його владою поширювалися західноєвропейські культурні впливи, прищеплювалися відповідні державні адміністративні форми, зокрема в життів міст.

– Розвивав сільське господарство, ремесла, промисли, торгівлю. Поширював західну культуру з державними та адміністративними формами.

– Проведена військова реформа: створив важко озброєну піхоту з селян та міщан, з’явилися стрілецькі війська, була переозброєна кіннота, впровадження вожкоозброєної кінноти поряд із легкоозброєними кіннотниками – лучниками.

– 1241 рік – вторгнення в князівство монголів, під ударами яких упали міста Галич, Володимир, Кам’янець, Данилів та ін.

– 1246 рік – заснував у Галичі церковну митрополію, що перебрала на себе функції загальноруської.

– У 1253 році був коронований папою Інокентієм ІV у Дорогочині і одержав титул король Данило Галицький.

Для зміцнення міжнародного авторитету держави 1246 року заснував у Галичі церковну православну митрополію, що перебрала на себе функції загальноруської. Митрополитом було призначено одного з подвижників князя — печатника Кирила.

Чим керувався Данило, вибираючи місце для нової столиці – Холма?

Столицею Данило Галицький обрав місто Холм, де було менше боярів та, відповідно, менше сварок між ними.

На таке рішення данила також вплинули такі обставини: Галицький шлях, який сполучав Україну з Близьким Сходом і Півднем, втратив значення через занепад Царгороду, опанування степів кочовиками; натомість набрав значення шлях, який сполучав Балтику і володіння Тевтонського ордену (зокрема, місто Торунь над Віслою) із західноукраїнськими землями через Холм (так званий Бузький шлях).

Оцініть статтю
Додати коментар