Волоський горіх походження назви
Волоський горіх чому така назва? Українська назва походить від назви Волощини (Молдова), звідки він, ймовірно, поширився на Україну.
Волоський горіх ще називають грецьким. Він добре відомий українцям. Його навіть експортують до Росії, Європи та Африки. Доречі називають його грецьким недарма – вважається, що в Київську Русь його привезли з Греції.
❓Скільки можна їсти грецьких горіхів в день? Калорійність 654калл/100 гр, тому щоб отримати максимальну користь та не зашкодити фігурі варто з’їдати не більше 30грамів в день.
❓Як зберігати грецькі горіхи? Сухі очищені горіхи краще зберігати в герметичному контейнері в темному прохолодному місці. Термін зберігання грецьких горіхів в шкаралупі – не більше року, а очищених – не більше 6 місяців. Після цього їх корисні та смакові властивості погіршуються.
Тому купувати краще неочищені горіхи.
❓Сирий чи смажений? Звісно, сирі горіхи набагато корисніші, але смажені набагато смачніші. Перед споживанням, його рекомендують замочити у холодній воді.
❓Чим корисний грецький горіх? Всі вітаміни перераховувати не будемо, бо їх справді дуже багато. Також грецький горіх містить Омега-3.
Волоський горіх здатний підвищувати імунітет, допомагає при анемії, корисний для судин і допомагає очистити кров.
❗️Цікаві факти про грецькі горіхи: Дерево волоського горіха може плодоносити до 400 років! А з 1 дерева можна зібрати 300 кг горіхів.
В Стародавньому Вавилоні помітили, що волоський горіх схожий на мозок, тому їх забороняли їсти простолюдинам, бо від них можна було стати розумніше, а це було небажано!
А активоване вугілля виготовляють саме зі шкаралупи цих горіхів.