Розповідь про вомбата містить багато корисної інформації про цих травоїдних тварин.
Вомбат: реферат
Вомбати є маленькими травоїдними тваринами, які нагадують маленького ведмедика. Чи знаєте Ви, на якому материку мешкає вомбат? Ця дивовижна тварина проживає тільки на одному материку – в Австралії. Якщо бути точніше, то в південній і східній частині материка: штати Південна Австралія, Вікторія, Новий Південний Уельс, Квінсленд і Тасманія.
Вомбат: опис
Ці тваринки в довжину досягають 71-121 см і важать 21-44 кг. Їх тулуб добре складений: кінцівки короткі і сильні, на кожній лапі 5 пальців з великими кігтями. Кігті є прекрасним інструментом для риття нір. Голова з боків злегка розплющена. Очі маленькі і темні, хвостик коротенький. У вомбата найменша кількість зубів серед всіх ссавців – їх 12. У верхньому і нижньому ряду у звірків по парі ріжучих передніх зубів. Кутових зубів немає, а жувальні зуби мають дуже просту будову.
Вомбат: спосіб життя
Вомбати є найбільшими сучасними риючими ссавцями. Більшу частину життя вони проводять під землею. Гострі кігті допомагають їм в землі виривати справжні печери, що утворюють тунельні системи. А довжину печери досягають 19,9 м, в глибину 3,49 м. Активність вомбатів припадає на нічний час. У цей період вони займаються пошуками їжі. Вдень звірята відпочивають в своїх норах.
У природі у вомбатів практично немає ворогів, хіба що австралійський дінго. Тварини позначають свою територію побудованими будинками і екскрементами. Охороняють її агресивно.
Чим харчується вомбат?
Що їдять вомбати в дикій природі? Вони харчуються молодими пагонами трав, рідше коріннями рослин, мохами, грибами або ягодами. Завдяки переднім зубам тварини можуть зрізати навіть маленькі пагони. Також у звірків сильно розвинений нюх.
Вомбат: розмноження
Вомбати розмножуються круглий рік, виняток становлять лише посушливі регіони. Тут їх розмноження має сезонний характер. Дитинча зростає і розвивається в сумці матері, яка повернена назад, щоб земля при копанні нір не потрапляла в неї. У сумці є 2 соска, проте в ній знаходиться тільки один малюк протягом 6 – 8 місяців. Разом з матір’ю він знаходитися весь наступний рік. Статевої зрілості вомбат досягає в 2 роки.
Скільки живуть вомбати?
У природі вомбати живуть до 15 років, а в неволі доживають до 25 років.
Вомбат: цікаві факти
У тварин дуже ефективний і повільний обмін речовин. Вони перетравлюють їжу близько 2-х тижнів.
Вомбати вважаються найбільш економними споживачами води серед ссавців, після верблюда звичайно. В добу звірку досить 22 мл води в розрахунку на 1 кг ваги.
Тварини погано переносять холод.
Екскременти вомбатів кубічної форми, що пояснюється специфічною будовою анального отвору.
Найближчий сучасний родич вомбата – це коала.
Вомбати є найбільшими в світі тваринами, які вміють рити нори.
Найбільший і найстаріший вомбат в світі проживає в австралійському парку дикої природи Балларат. Його звуть Патрік і важить він 38 кг. Вік тварини становить 29 років.
Сподіваємося, що реферат про вомбата допоміг Вам підготуватися до заняття. А повідомлення про вомбата Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.