Все про дельфінів

Зоологія

Як дельфін пристосований до руху? Де живуть дельфіни? Що ідять дельфіни? Все про дельфінів Ви дізнаєтеся в цій статті.

Все про дельфінів

Дельфін – відноситься до класу ссавці, загону китоподібні, сімейства дельфінові. Дельфінів зустрічають у всіх океанах та морях. Вони стадні тварини, іноді в стаді до 100 голів. Дуже добре орієнтуються у воді, в цьому їм допомагає ехолокація.

Дельфіни – це не риби, а ссавці – вони вигодовують дитинчат молоком і дихають не зябрами, а легенями. Час від часу їм потрібно виринати з води, щоб вдихнути. Пірнають вони зазвичай не довше ніж на 1-3 хвилини, але можуть залишатися під водою і по 10 хвилин, занурюючись в глибину на десятки метрів. Будова дельфінів та їх шкіра допомагає так швидко і вправно плавати.

Дуже рухливі і спритні, дельфіни – ненажерливі хижаки. Харчуються головним чином рибою, молюсками, ракоподібними.

Тривалість життя дельфінів становить 30-40 років.

Ворогами дельфінів є акули, касатки, людина.

Дельфіни характеризуються присутністю в обох щелепах досить значного числа однорідних конічних зубів, обидва носових отвори з’єднані звичайно в один поперечний отвір у формі півмісяця на вершині черепа, голова відносно невелика, часто з загостреною мордою, тіло витягнуте, є спинний плавник.

Майже всі дельфіни відрізняються допитливістю і традиційно гарним ставленням до людини. За повір’ями, вони часто рятують потопаючих людей, допомагаючи їм дістатися до берега.

У одних дельфінів рот витягнутий вперед у вигляді дзьоба, y інших голова спереду закруглена, без клювовидного рота.

Дельфін приваблював людей з давніх-давен: існує безліч поетичних сказань і повір’їв про дельфінів, а також їх скульптурних зображень.

Їх мозок більше, ніж у шимпанзе, а поведінка вказує на високий ступінь розумового розвитку. Мозок дорослого дельфіна важить близько 1700 грамів, в той час як у людини – 1400. При цьому, у дельфіна ще і в два рази більше звивин в корі головного мозку, ніж у людини.

За останніми науковими даними дельфіни не тільки мають «словниковий запас» до 14000 звукових сигналів, який дозволяє їм спілкуватися між собою, але і мають самосвідомість, «соціальну свідомість» і емоційне співчуття, готовність допомогти новонародженим і хворим, виштовхуючи їх на поверхню води.
Дельфіни – волелюбні тварини. Але і в неволі можуть зберігати свою життєлюбність. У багатьох країнах існують дельфінарії, в яких тварин дресирують і вчать виступати, виконувати різні трюки.

Але утримання дельфінів в неволі негуманно, і потрібно боротися проти такого поводження з нашими морськими побратимами.

Оцініть статтю
Додати коментар