Все про зайців. Що їдять зайці? Де живуть зайці

Зоологія

Все про зайців

Представники ряду Зайцеподібні належать до загону плацентарних ссавців. Яскравими їх представниками є кролики, пищухи і зайці.

Вага тварин, в залежності від виду, варіюється від 100 г до 7 кг, а розмір від 10 см до 70 см. У всіх звірків на голові є витягнуті довгі вуха. Тільки у пищух вони круглі і короткі. Зайцеподібні володіють відмінним слухом і чують ворогів з далеких відстаней. Ще одна відмінна риса – маленький хвостик, який через вовняний покрив не завжди видно. Як правило, задні лапи довші, ніж передні. Вони закінчуються прямими кігтями. По землі звірята швидко бігають і стрибають.

Очі представників загону відносно великі і розташовані з боків голови. Це дозволяє поліпшити огляд бачення території і заздалегідь побачити ворогів. На верхній щелепі є 2 пари різців, якими тварина розгризають їжу.

Де живуть зайці?

Тварин можна зустріти в усіх куточках земної кулі, виняток становить тільки Антарктика. Улюблене місце проживання зайцеподібних – густі зарості лісів, невисока рослинність степів, кам’янистих гір і пустелі.

Зайці: спосіб життя

Зайцеподібні ведуть одиночний і нічний. У денний час ховаються. Одні види тварин в якості сховищ риють нори, інші сплять прямо на землі. Період линьки у багатьох настає 2 рази в рік.

Чим харчуються зайцеподібні?

Раціон тварин – це різноманітна рослинна їжа: гілки і кора молодих дерев, папороть, трава. Деякі представники вживають ягоди.

Як розмножуються зайцеподібні?

Відзначимо, що кролики і зайці є об’єктом полювання хижаків і людини. Їх винищують у великій кількості через хутро і м’ясо, використовують як піддослідних тварин в лабораторних дослідженнях. Але, разом з тим, їх поголів’я не зменшується. Все завдяки швидкому розмноженню. Вагітність звірка триває 4-8 тижнів. Самка з 7 місяців за один рік приносить 4 посліди. У кожному з них 5-10 дитинчат. Вони народжуються лисими або з легким вовняним покровом. Малюки близько місяця харчуються материнським молоком.

Тривалість життя зайців – 5-6 років.

Цікаві факти про зайцеподібних

Тварини спілкуються один з одним, відбиваючи барабанний дріб передніми лапками.

Праві і ліві задні лапи від народження асиметричні.

У зайців зуби ростуть все життя. Щоб їх сточити вони гризуть кору або гілки дерев.

Пищухи, побачивши ворога, видають характерний писк, який попереджає родичів про небезпеку.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. саша

    я б хотів щоб було більше фактів про зайців

    Відповіcти