Вулкани: причини виникнення

Географія

Чому вулкани вивергаються? Про причини утворення і виверження вулканів буде цікаво дізнатися не тільки школярам, ​​а й багатьом дорослим.

Вулкани: причини виникнення

Причини утворення вулканів – глибокі земні тріщини: там створюється шлях для виходу лави на поверхню.

Виникнення вулканів відбувається біля граней літосферних плит і в сейсмічно активних районах.

А оскільки головна причина утворення вулканів полягає в русі літосферних плит, то в деяких регіонах планети утворюються цілі ланцюги цих об’єктів. У класичному вигляді вулкан являє собою височину з отвором, яка через земну кору йде вглиб планети.

В глибині планети високі температури, особливо гаряче в її центрі. На глибині 40 кілометрів все знаходиться в розплавленому стані. І як тільки мінерали переходять з твердого стану в рідкий, то вони збільшують обсяг, тим самим шукають вихід. Тому утворюються гірські хребти. Такий підйом земної кори, і утворення твердих порід зменшує тиск на великих глибинах. Крім того, під хребтами з’являються озера з гарячою магми, яка представлена ​​розплавленими мінералами.

Тиск в озерах поступово збільшується, поки не стає критичним. Хребет не витримує, тріскається, і лава виривається назовні. Приблизно такий алгоритм появи вулканів на планеті. Переважно вони зосереджуються в районах великих розломів, в острівних дугах і в тектонічних областях.

Причини виверження вулканів:

  • плавучість магми
  • тиск з розчинених газів в магмі
  • впорскування нової магми в уже заповнену камеру

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які причини утворення землетрусів і виверження вулканів.

Оцініть статтю
Додати коментар