“Виховання спартанців” реферат та цікаві факти

Історія
Розповідь про виховання спартанців коротко повідомить про те, яке було виховання спартанців хлопчиків та дівчаток. Повідомлення про виховання спартанців можна доповнити цікавими фактами.
навчання і виховання спартанців, побут і виховання спартанців

“Виховання спартанців” реферат та цікаві факти

На виховання дітей в Спарті, впливав військовий стиль життя поліса. Саме процес виховання вважався справою державного значення. Хлопчики повинні були стати відважними воїнами, а ось з дівчаток виховували відмінних матерів.

З 7-річного віку держава брала на себе зобов’язання по вихованню дітей. Вони жили в групах, вивчали читання і письмо, військове мистецтво, їх вчили виживати в складних умовах. Дівчата для міцного організму вправлялися в метанні списа і диска, бігу, боротьбі. А ось хлопчиків виховували суворіше: за непослух або лінь їх карали, вони ходили босоніж, взимку і влітку носили один одяг, постійно були напівголодні. Щодня підліткам давали бульйон меланас зі свинини, оцту, крові і солі. Смак страви був огидний, тому хлопчики наїдалися шляхом крадіжки їжі.

Таким чином, державне регулювання виховання спартанців було спрямоване на формування патріотизму, характеру і покори.

Чого навчали спартанських хлопчиків?

На свято Артеміди хлопчиків били палицями в честь свята. Вони не повинні були кричати або плакати. Все переносилося мовчки. Так їх привчали терпіти біль, не боятися ран і крові. Багато з них при цьому вмирали. Ті, хто вижили, в 15 років потрапляли в групу ейренів. Де їх навчали стройовій ході, і володіти зброєю. Багато часу приділяли рукопашному бою. Юнаків навчали філософії коротких і ясних відповідей. У 20-річному віці вони закінчували навчання і надходили до війська. Також їм дозволялося одружуватися, проте відвідувати дружину заборонялося.

У 30 років чоловік ставав повноправним громадянином з правом одружитися і брати участь у політичному житті. Одружилися вони тільки по любові. У Спарті дітей народжених від іншого чоловіка, глава сімейства повинен був прийняти за своїх.

Виховання спартанських дівчат

Дівчата отримували державну освіту і займалися спортом, що відрізняло їх від інших дівчат з грецьких міст. Справа в тому, що інші поліси мало приділяли уваги освіті дівчат, тому більшість з них були неписьменними.

Дівчата повинні були метати диск і спис, бігати і стрибати, займатися боротьбою. Це все потрібно для того, щоб народжувати міцних воїнів. Красиві, здорові спартанки славилися на всю Грецію.

Спартанське виховання плюси і мінуси

Переваги:

  • Діти виростали загартованими.
  • Спартанці були самостійними і могли вижити в будь-яких умовах.
  • Формувалося міцне здоров’я в зв’язку з загартовуванням і фізкультурою.

Недоліки:

  • Батьки можуть перестаратися зі строгістю і вихованням дитини. Це може привести до негативних наслідків.
  • Надмірна агресивність підлітків.
  • Відсутність взаєморозуміння з людьми інших поколінь.
  • Виникнення асоціальної поведінки.
  • Невміння і небажання самостійно приймати рішення.
  • Виникнення неусвідомлених рефлексів у вигляді заїкання або енурезу.

Виховання спартанців: цікаві факти

Всі діти в Спарті вважалися власністю держави.

З самого народження дітей спартанців піддавали різним випробуванням. Якщо рада старійшин знаходив будь-які фізичні вади у немовляти, то його залишали вмирати в дикій місцевості.

Дорослі привчали немовлят не боятися темряви і самотності, їх плач ігнорувався.

У віці 7 років хлопчиків-спартанців забирали з рідного дому для вступу на військову службу ( «агоге»), де з них робили безстрашних воїнів і відповідальних громадян.

Одяг юним спартанцям дозволяли носити тільки з 12 років. Їх змушували спати на холодній землі на вулиці.

Єдина професія, на яку міг розраховувати хлопчик-спартанець в майбутньому була професія воїна. Всі спартанці вважалися військовозобов’язаними до 60 років.

Здатися для спартанця означало зганьбити себе. Звідси особливий спартанський менталітет. Мати спартанця, відправляючи сина на війну, говорила: «Повертайся зі щитом чи на щиті».

Оцініть статтю
Додати коментар