Як готуються до зими і де зимують комахи?
Як комахи готуються до зими?
Восени в житті бджіл та інших комах відбуваються зміни, тому що вони готуються до зими. Кожен вид комах має свої особливості, а, це означає, що і до зими вони готуються по-різному.
Де ховаються комахи на зиму? Деякі комахи відкладають яйця і гинуть. Інші ховаються на зиму в опалому листі, закопуються у ґрунт, ховаються у трухлявих пеньках. Метелики, наприклад, ховаються в щілинах дерев. Сонечка на зиму ховаються у тріщинах дерев, під корою, в купах листя і впадають у сплячку.
Мухи та комарі шукають схованки на горищі, ховаються у віконні рами, у підвали і там чекають весни. Джмелі розміщують гніздо у землі. Восени вся джмелина сім’я вимирає. Виживають тільки молоді джмелі, які перезимувавши, весною створюють нове гніздо.
Які комахи на зиму ховаються в опалому листі? В опалому листі зимують сонечка, жужалиці та інші корисні комахи. Саме тому опале листя не можна палити.
- Які комахи на зиму ховаються у грунті? Колорадський жук, щоб пережити зиму залазить глибоко у грунт.
- Які комахи на зиму ховаються у трухлявих пеньках? Метелики кропив’янка, лимонниця, самки бджіл.
- Які комахи відлітають у теплі краї? Крім перелітних птахів, є й перелітні метелики — адмірали та кропив’янки. Вони відлітають на зимівлю в теплі краї. А навесні повертаються.
Як готується до зими оса?
Серед ос переживають зиму тільки самки. Самці гинуть, гинуть і робочі оси, приводячи до спорожніння витончене, але абсолютно непридатне в морозну зиму для життя гніздо. А молоді самки змушені шукати в трухлявих пнях притулку на зиму. Не дуже зручні хороми, але зате безпечно і тепло. А ось у дикої рудої оси навіть самки зиму, на жаль, не переживають. Вони все літо копотливо метушаться біля сухого ожинового стебла: спочатку оси прогризають отвір у його верхній частині, потім всередині стебла точать порожнину, ділячи її на клітинки, розташовані одна за одною. Ці комірки вони заповнюють пилком і медом, починаючи з нижньої комірки і доверху. Коли осередок повністю заповнено, руда оса відкладає в туди яєчко, запечатує його зверху і переходить до наступного, який розташований вище. Заповнивши всі клітинки, вона відлітає і незабаром гине. Натомись, з відкладених яєць розвиваються личинки. Кожна з них гризе ту медову коврижку, яку для неї приготувала оса, і як на дріжджах росте. В такому будиночку вона зимує і навесні, по теплу, вилітає, прогризаючи собі вихід
Як сонечко готується до зими?
Сонечка живуть влітку поодинці, не звертаючи ніякої уваги один на одного. Але восени вони багатотисячними зграями злітаються в місця зимівлі. Це може бути мох, кора дерев або камені. Особливо кмітливі червоно-чорні комахи ховаються в людських оселях. Восени основне завдання божих сонечок — це пошук затишного і сухого місця для зимового відпочинку. Сніжну і холодну зиму сонечка, на жаль, не побачать – так як вони впадають в сплячку ще до приходу холодів.
А павук — боягуз. Восени павуки ховаються, аби не зустрітися віч-на-віч з холодною зимою. Водяний павук кутається у кокон та занурюється під воду, де засинає аж до весни. Павуки, які живуть у лісі, або на вулиці ховаються у дерев’яній корі. А ті, що лякають нас вдома, засинають десь у щілинах.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як комахи готуються до зими.