Як передаються інфекційні захворювання?

Медицина

Яким шляхом можуть передаватися інфекційні захворювання Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як передаються інфекційні захворювання?

Інфекційними захворюваннями називаються недуги, які впливають на людський організм різними хвороботворними або умовно-хвороботворними біологічними агентами: грибками, бактеріями, вірусами, найпростішими і пріонами. Вони відрізняються від інших недуг тим, що збудники інфекційних захворювань характеризуються здатністю викликати заразність недуги, поширюючись повсюдно за лічені години. Також організм людини, заразившись хворобою, працює над розвитком імунітету, несприйнятністю до інфекції.

На сьогоднішній день виділяють наступні механізми передачі інфекції:

  • Статевий шлях передачі

Статевий шлях – це різновид контактного шляху передачі захворювань. Але вчені виділяють їх в окрему групу, адже збудники передаються виключно під час статевого акту. Найпоширеніші інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом – найпростіші і хламідії.

  • Гемоконтактний шлях передачі

Інфекції передаються при переливанні крові, при використанні нестерильних медичних інструментів і необроблених інструментів в манікюрних і перукарських кабінетах, через шприци для ін’єкцій наркотиків і предмети особистої гігієни.

  • Контактно-побутовий шлях передачі

Даний шлях зараження здійснюється наступним шляхом: спочатку вірус локалізується на шкірі, слизових оболонках або предметах побуту хворої людини. А при контакті з ослабленим організмом він потрапляє в організм і викликає хворобу.

  • Трансплацентарний шлях передачі

Інфекційне захворювання передається плоду від матері під час виношування дитини або в процесі пологів.

  • Повітряно-крапельний шлях передачі

Повітряно-крапельний шлях це схема потрапляння вірусу або бактерії при чханні або кашлі в повітря, де він залишається в аерозольному стані, а після може передатися при вдиханні здоровій людині.

  • Повітряно-пиловий шлях передачі

Хвороботворні організми потрапляють в організм разом з частинками пилу. На них інфекційні збудники зберігають свою життєздатність тривалий час.

  • Парентеральний шлях передачі

Це механізм передачі, під час якого інфекція впроваджується відразу в організм через кров, минаючи при цьому шлунково-кишковий тракт.

  • Артіфіціальной шлях передачі

Це штучне зараження. Воно відбувається під час ятрогенної діяльності людини. Наприклад, гепатитом і ВІЛ-інфекцією можна заразитися при проведенні операцій.

  • Фекально-оральний шлях передачі

В даному випадку джерелом зараження служать сеча, фекалії або блювотні маси хворої людини. Також підхопити вірус можна при вживанні забрудненої їжі та води. Потрапивши в кишечник хазяїна, він інтенсивно розмножується і викликає захворювання.

  • Трансмісивний шлях передачі

Збудник захворювання паразитує в лімфатичній і кровоносній системах людини. Його переносять кровоссальні комахи і членистоногі. Вкусивши хвору людину, вони переносять інфекцію на здорову особину. При цьому викликаючи сепсис, ураження тканин і внутрішніх органів.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, якими шляхами передаються інфекційні захворювання.

Оцініть статтю
Додати коментар