Як утворюється сіль в природі, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Як утворюється сіль?
Життя людини нерозривно пов’язане з сіллю. Навіть в деякі історичні періоди вона виступала грошовою одиницею. Але чи думали Ви над тим, як утворилася вона в землі, в товщі порід? Для цього необхідно звернути увагу на геологічне минуле нашої планети.
Земна куля з моменту виникнення повільно змінювала свій внутрішній і зовнішній вигляд. Мільярди років тому її оточувала непроникна густа завіса з водяної пари. Поступово охолоджуючись, вона перетворювалася в хмари і випадали зливи. Вода заповнила поверхневі западини, утворивши лагуни і моря. У них продовжували вливатися потоки дощу, вода з гірських ланцюгів і гарячі підземні води.
З гірських порід і атмосфери разом з водою на поверхню потрапляли хімічні сполуки. Можливо, так сіль потрапила в океан. Коли почався постійний кругообіг води на планеті, все нові запаси солі потрапляли в океани і моря.
Коли на Землі почався розподіл океанів і материків на планеті, то внаслідок повільних коливань кори, а також горотворних процесів в різних місцях земля то опускалася (і море заливало сушу), то піднімалася, оголюючи морське дно. Так сіль проникала в земну кору, утворюючи там цілі пласти. Грунт просто просочився сіллю стародавнього моря.
Підземний тиск час від часу зминав земну кору в складки. Гірські ланцюги випиналися, опускалися і зникали. У процесі даних зсувів на поверхню виходили осадові породи, що відклалися на дні древніх морів. Разом з ними виходили поклади кам’яної солі, а в інших місцях вона залишалася лежати на величезній глибині.
Різний вертикальний тиск і пластичність солі сприяли утворенню соляних куполів – потужних родовищ цього викопного. Вона дуже пластична і під тиском може текти. Так і зароджуються куполи, що досягали кілометри заввишки.
Крім підземних покладів сіль перебувати ще в лагунах, соляних озерах і мінеральних водах. Пласти солей можуть досягати в товщину десятки метрів.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як в природі утворюється сіль.