Як вивчають космос у наш час?

Астрономія

Як люди досліджували космос раніше та як вивчають космос у наш час?

Освоєння космосу коротко

Ще в давнину, люди, спостерігаючи за небом та зірками, використовували різні вимірювальні прилади, які дозволяли визначати положення тіл на небі.

Успіхи в дослідженні космосу стали значними після винаходу телескопу. За допомогою телескопів люди змогли відкрити безліч небесних тіл. Це різні планети, зірки, чорні діри, карлики, туманності, квазари, комети тощо.

Сьогодні в багатьох країнах світу є величезні обсерваторії, де вчені проводять дослідження космосу.
У п’ятдесятих роках минулого століття в космос були запущені штучні супутники Землі, 1961 року вперше в космосі побувала людина. Ним став радянський космонавт Юрій Гагарін. У 1969 році американські космонавти висадилися на Місяці.

Телескопи, виведені на орбіту Землі, дозволяють зазирнути в далекі куточки Всесвіту.

Серед найвідоміших телескопів, який зробив безліч відкриттів і відкрив завісу далекого космосу став телескоп «Хаббл». Телескоп встановлений на орбіту в 1990 році. Перші планети за межами нашої рідної Сонячної системи астрономи почали знаходити через два роки з моменту його запуску.

Зараз за допомогою автоматичних космічних апаратів вчені проводять дослідження космосу, такі апарати здійснюють польоти до планет Сонячної системи.

Космічні апарати, які призначені для здійснення робіт в далекому космосі, відправляються туди безповоротно. Найчастіше їх політ триває роками, і в цей період вони передають різну інформацію на Землю, яку отримали під час польоту.

Число апаратів, відправлених в дальній космос, зовсім невелике. Як приклад можна назвати космічний апарат Voyager-1 і Voyager-2, які запустили в 1977 році. У обох апаратів є енергія і паливо для роботи практично до 2020-2025 року. Вояджер-1 за цей час віддалиться від Сонця приблизно на 19 мільярдів км, а Вояджер-2 – майже на 15 мільярдів км. Через – 6-10 років зв’язок з апаратами практично напевно припиняться, вони стануть мертвими купами металу.

На борту апаратів є золоті платівки зі спеціальною інформацією про цивілізацію людей, так що зонди будуть своєрідними «посилками», які земляни відправили до зірок. 3 світлових року. Через велику технічну складність, тривалості польоту і високу вартість, такі місії рідкість, проте вони неймовірно цікаві та можливо вони зможуть відкрити таємниці далекого космосу.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Алисса

    Класс

    Відповіcти