Чи знаєте Ви, як їжачок готується до холодної зими? Якщо ні, то стаття “Як їжачок готується до зими?” Вам сподобається.
Як готується до зими їжак?
Одним з супер важливих підготовчих дій до приходу зими є пошук житла і його вдосконалення. Неправильний вибір місця для проведення сну взимку може стати фатальним для їжачка і закінчитися вельми сумно. Як правило, ці звірята підшукують собі глибокі нори, розташовані близько півтора метрів на відстані від верхнього шару землі. Нори, в яких їжачки сплять взимку, засипаються товстим шаром снігом, і він створює ізоляційний ефективний покрив. У зимових будиночках, живе по одному звірку. Дуже часто їжаки самі риють нори або ж облаштовують знайдені порожні житла інших тваринок.
Також, ще одним кроком підготовки до зими є процес линьки, що дозволяє замінити власний річний покрив іншим, який більше відповідає зимовим холодним умовам.
Але перш ніж, як залягти в сплячку, звір повинен підкріпитися гарненько, стати таким собі вгодованим товстуном. Адже худий і кволий їжачок до весни навряд чи доживе. Ось він і бігає восени, намагається наїстися якомога більше. А їсть їжак тільки вночі. Знаєте, що їсть їжачок? Жаб, черв’яків, жуків, равликів, ящірок, яйця птахів і мишей. Якщо їжак зустріне на своєму шляху змію – неодмінно здолає її. Ще любить звір поласувати лісовими яблуками, ягодами і грибами.
Взимку в сплячці температура тіла їжака дуже низька, вона всього лише на один градус вище температури повітря зовні. Під час сну вага звірка знижується, а до кінця зимової сплячки він зменшується, Ви не повірите, в цілих два рази.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як їжак готується до зими.
Нормально сайт крутой я