Які птахи зимують в Україні? Які залишаються зимувати, а які прилітають, всю цю інформацію Ви зможете прочитати в наступній статті.
Які птахи зимують у наших краях?
Ось які птахи зимують в Україні: снігур, синиця, дятел, горобець, сойка, яструб, голуб, ворона, сорока і ін.
Головна мета усіх птахів взимку – знайти їжу та пережити зиму, люті морози та холоди. Багато з птахів є перелітними видами, вони шукають подібний порятунок «в теплих краях». Північні області України є такими «теплими краями» для деяких пернатих
Окрім перелітних птахів є ще кочові, відстань цих кочівель залежить від наявності їжі в тому, чи іншому місці, наприклад: врожай шишок, ягоди, зерно тощо.
Які птахи прилітають до нас зимувати?
Птахи, що прилітають зимувати в Україну:
Жовтоголовий корольок
Гніздиться на Поліссі, Карпатах і Кримських горах. Взимку кочує по всій території України. З’являється досить рано, звичайний в хвойних лісах.
Де шукати: ліси, парки. Зазвичай тримаються в кронах дерев. Легко впізнаються по голосу і приманює на голос.
Коли: жовтень – квітень
Снігур
Гніздиться на Поліссі, Карпатах. Взимку на всій території, але чисельність злетів різна в різні роки. Тримаються зграйками. Харчуються горобиною, крилатками ясена, навесні скльовують нирки.
Де шукати: узлісся лісів, парки. Легко впізнати по голосу.
Коли: жовтень-квітень
Звичайна чечітка
Часто залітають великими зграями, але не щороку. Окремі особини трапляються разом з щигликами, чижами, коноплянками.
Де шукати: поля, що заросли бур’яном.
Коли: листопад-березень.
Сірий сорокопуд
Гніздяться на півночі України. Взимку зустрічаються на всій території. Тримаються поодинці на відкритих просторах. Виглядаючи здобич, звичайно сидять на верхівках кущів, невисоких дерев.
Де шукати: поля, пустирі.
Коли: жовтень-березень.
Гірська трясогузка
Гніздиться в Карпатах і Кримських горах. Взимку може зустрічатися по всій території України, де є проточна незамерзаюча вода. Регулярно спостерігається в Дніпропетровській, Запорізькій та Київській областях. Тримаються поодинці.
Де шукати: незамерзаючі проточні водойми (струмки, канали, стоки).
Коли: грудень – квітень
Отже, Сподіваємось, що Ви знайшли відповідь на запитання “які птахи залишаються зимувати”, та дізналися щось нове для себе.