Які тварини змінюють колір хутра?
З настанням холодів майже усі тварин змінюють свою шерсть, вона стає густішою та теплішою. Та серед тварин є і такі, хто змінює колір хутра повністю. Зміна забарвлення хутра у таких тварин буває двічі на рік: навесні (у березні – квітні) та восени (з вересня по грудень).
Тварини, які змінюють колір хутра:
- Заєць влітку був сірий, а до кінця осені стає білим.
- Білка літню руду шубку змінює на сіру зимову.
- У ласки до зими шерсть стає зовсім білою
- Колір білого песця взимку – чисто-білий, а влітку – брудно-бурий.
- Горностай взимку чисто білий, влітку двоколірний – верх тіла буро-рудий, низ жовтувато-білий. Зимове забарвлення характерне для районів, де щонайменше 40 днів на рік лежить сніг. Кінчик хвоста чорний протягом усього року.
Також змінюють своє забарвлення північний олень та біла куріпка.
Для чого тварини змінюють колір хутра? Звірі змінюють колір своєї шерсті на зиму заради власної безпеки, щоб уберегтися від різних хижаків, які виходять на полювання. Так, наприклад, зайці змінюють свою сіру шерсть на білу для того, щоб здаватися непомітними на снігу, білочки – на сіру, саме в такому одязі їх буде складно помітити серед сірих гілок дерев, на яких вона проживає.
Цікаво! Потрапляючи в тепліший клімат, де немає снігу, заєць-русак, білка, ласка, куріпка не змінюють забарвлення шерсті на зимовий період.
Тепер ви знаєте, хто змінює хутро на зиму і навіщо тварини це роблять.
Чи змінює ведмідь колір хутра? Ведмідя, як бурий так і білий, не змінює своєї шерсті. Але вона стає густішою та теплішою.