Яку користь приносить білка? Мало хто знає яке значення білок в природі. Сьогодні спробуємо відповісти на це питання,
Яку користь приносить білка?
Роль білок в екосистемі лісу воістину неоціненна. Ці симпатичні працьовиті звірята підтримують існування лісів, сприяють їх розростанню і зберігають їх видове різноманіття. Не дарма їх називають лісовими садівниками.
Білки так само важливі для дерев, як бджоли для квітів.
- Білки допомагають садити дерева
Знайшовши горішок, білка не обов’язково тут же його з’їсть. Вона може вирити в землі ямку, заховати туди горішок і ще прикрити його листям. Так білки готуються до зими, роблячи запаси.
Але часто господиня запасів сама забуває, де що лежить. Забуті горішки залишаються в землі, і коли приходить весна, вони проростають і з часом перетворюються в дерева (горіх, каштан, сосна, дуб) або інші рослини.
За різними даними, білки не знаходять до 80% своїх запасів. Одна білка в урожайний рік може зробити кілька тисяч таких схованок, можна уявити, як багато дерев може посадити одна білка.
До того ж у багатьох дерев горіхи важкі, вони падають тільки біля батьківського дерева, і більшість з них не мають шансів прорости в нове дерево. Білки ж роблять свої запаси на великій території, і таким чином збільшують ареал поширення цих видів дерев.
- Білки поширюють спори грибів
Білки їдять не тільки насіння і горіхи, а й гриби. Гриби дуже важливі для росту багатьох рослин, це необхідний елемент лісової екосистеми. Коли білка їсть гриби, то їх спори проходять неушкодженими через її кишечник, і у вигляді фекалій падають на землю. Там вони проростають в нові гриби, і забезпечують хороші умови для інших рослин.
- Білки розпушують грунт
Коли білки риють ямки для своїх запасів або в пошуках підземних грибів, то тим самим вони провітрюють грунт. Це важливий момент, тому що коріння рослин повинні отримувати воду і повітря, і якщо грунт занадто утрамбований, то рослини від цього страждають.
Білки їдять комах і їх личинок, в тому числі тих, які є шкідниками. Вони зривають і кидають на землю листя і гілки дерев, які, перегниваючи, збагачують грунт корисними речовинами.