Йоганнес Брамс біографія та цікаві факти

Композитори

Йоганнес Брамс біографія та цікаві факти з життя німецького композитора.

Йоганнес Брамс коротка біографія

Йоганнес Брамс з’явився на світ в Гамбурзі 7 травня 1833 в родині контрабасиста. У хлопчика дуже рано проявився талант. Ним займався батько, а після відомий композитор і піаніст Е. Маркса.

Брамс в 1853 році разом з Е. Ременьї (угорським скрипалем) зробив концертне турне, в результаті якого познайомився з композитором, педагогом і скрипалем Лістом і Йоахімом. У цьому ж році він зустрівся з Шуманом, який в журналі «Новий музичний журнал» назвав Брамса талановитим молодим музикантом.

У 1862 році він переїжджає до Відня і починає керувати співочою Віденською академією. Пізніше його запросили на посаду диригента в Суспільство друзів музики. Починаючи з 70-х років XIX століття, композитор повністю присвятив себе творчості, виступав як диригент і піаніст, багато подорожував. За цей час Брамс написав «Німецький реквієм», «Угорські танці».

Після смерті композитора Вагнера в 1883 році Йоганнес Брамс став найбільшим композитором свого часу, якого обсипали нагородами і почестями. З 45 до 60 років маестро написав 4 симфонії, Другий фортепіанний концерт, скрипковий концерт, більше 200 сольних пісень, зробив 100 обробок народних пісень, закінчив «Чотири строгі наспіви».

Йоганнес Брамс довго хворів. В кінці життя він працював над останнім твором – 11 хоральною прелюдією для органу. Останній цикл мав назву «Я світ покинути повинен». Його не було стало 3 квітня 1897 року.

Йоганнес Брамс цікаві факти

Німецький композитор обожнював чистити своє взуття. Він запевняв, що в цей момент в його голові народжуються найпрерасніші мелодії.

Батьки Брамса – досить дивні, але разом з тим щасливі чоловік і дружина. На момент одруження батька композитора  йому було 24 роки, а ось матері Хенрік Християни Ніссен було 40 років. Вона страждала кульгавістю, так як одна нога була трохи коротшою за іншу і мала досить хворобливий вигляд. Незважаючи на це батьки Йоганнеса були щасливими людьми. Вони прожили разом 40 років в злагоді і любові до самої смерті.

Улюблені іграшки маленького композитора – олов’яні солдатики. У дитинстві він годинами вибудовував олов’яну армію. Коли він став дорослим, дитяче захоплення не переріс. Брамс продовжував грати в солдатиків.

Ще одна пристрасть Брамса – читання. А читав він досить багато. Це було його відпочинком, розвагою і хобі.

Літо любив проводити на курортах, не тільки поправляючи своє здоров’я, але і надихаючись для написання нових творів. А зиму любив проводити у Відні, даючи концерти в якості диригента або виконавця.

У 57 років композитор вирішив піти з творчої кар’єри.

Оцініть статтю
Додати коментар