“За сестрою” цитатна характеристика героїв

За сестрою характеристика героїв 7 клас

“За сестрою” цитатна характеристика героїв

«Їх стіжкуваті шапки і догори вовною обернені кожухи надавали їм такого страшного вигляду, що, дивлячись на них, кров замерзала в жилах». (Татари, що напали на Спасівку.)

Цитатна характеристика діда Андрія

«Дід Андрій вважав своїм обов’язком привчити Павлуся до лицарського ремесла. Вчив його їздити на коні, кидати списом та арканом, стріляти з рушниці та з лука й орудувати шаблею. Часом оповідав йому про Запорожжя, про козаків, їхні звичаї та про всі походи й пригоди із свого життя».

Цитатна характеристика Палажки

«В одній спідниці, простоволоса, виглядала страшно. Очі налилися кров’ю з лютості та розпуки. В руках держала сокиру». (Палажка, мати Павлуся.)

Цитатна характеристика Степана Судака

«Степан не знав, що сталося з Ганною та Палажкою; не знав, чи вони живі, чи в неволі. Він волів би, щоб їх убили. На згадку про неволю в нього завмирало серце з болю…».

“Він почав зубами розмотувати мотуза, і вкінці почув свої руки вільними, а згодом вийняв обережно з кишені ножа і найближчим товаришам розрізав мотуз.”

Цитатна характеристика діда Панаса

«Йому було вісімдесят літ зроду; та хоч було спочити старим костям у якому зимовику, він не давався старості і волочився з козаками, граючи на бандурі та розвеселяючи їх грою і співом. …Стріляв з рушниці так, що птиці під час льоту не промахнув. До того, він знав, як лічити рани зіллям…» (Січовий дід Панас.)

Цитатна характеристика харциза Карого

«Розплющив очі і побачив над собою високого чоловіка з люлькою в зубах. Чоловік був одягнений у подерту, брудну одежу і мав на голові татарську шапку. На ногах у нього були постоли, обв’язані мотузками. Лице чорне, пожовкле та розкуйовджена чорна борода. …Уся його зброя — довгий ніж за поясом». (Потурнак — харциз Карий.)

за сестрою цитатна характеристика павлуся

Цитатна характеристика Павлуся

«Був веселий, і за це його всі полюбили. Девлет-Гірей наказав видати йому гарну одежу, і тепер годі було впізнати того обідраного невільника, кінського пастуха». (Павлусь.)

 «Я, неначе саме щастя, хапаю чоботи, нашвидкуруч навстоячки намотую онучі і через хвилину стаю козаком-завзятцем…» (Павлусь)

«Павлусь мріяв про те, коли й він підросте, стане славним козаком». (Павлусь)

«Здається, не було нічого такого, чого б Павлусь для Гані не зробив». (Павлусь)

«У розпуці схопив татарина зубами за руку і вкусив так, що татарин аж засичав з болю».

«Його огорнув страх. У його уяві татарва була такою, що її ніхто не переможе. Дідусь розказував йому, як козаки били татар, та ось він бачив, як татарви нічого не стримало, і дідусь, і багато інших дужих козаків полягли».(Павлусь)

«Вироблялася в Павлуся завзята козацька вдача»(Павлусь)

«Цю щасливу нагоду хотів він використати на те, щоб відшукати і визволити сестру. Він склав собі цілий план, як це зробити. Знав добре, що Мустафа-ага, певно, живий у полковника і що його знайдуть, як лише покаже їм дорогу. За це відкриття можна надіятися великої винагороди, а навіть свободи, а тоді вернеться разом із сестрою на Україну. Він і не думав про те, щоб без сестри вертатися, й вірив, що йому Бог поможе сестру відшукати».(Павлусь)

Семен Непорадний цитатна характеристика 

«…Був кремезний козак літ тридцяти. Одягнений у широчезні, як море, червоні штани, які підперізував широким шовковим поясом. На ногах добрі шкапові чоботи. Сорочка була подерта і замащена… Жилаві руки з п’ястуками, мов довбеньки. …Згинав залізні штаби, а коня підіймав поперед себе, мов барана». (Семен Непорадний, сторожовий козак.)

«Козакові соромно плакати, ось що. Виростеш — козаком станеш, тоді й засоромишся». (Семен Непорадний, сторожовий козак.)

Тести до твору "За сестрою"
Пройти тест до твору Чайковського "За сестрою" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет героїчної повісті.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Саша

    Не всіх героїв описано, но дякую

    Відповіcти
  2. ЛЕВ

    велике дякую але можете дібрати більше цитат про козаків

    Відповіcти