“За сестрою” дуже скорочено

за сестрою дуже скорочено Скорочено твори

Чайковський Андрій “За сестрою” дуже скорочено нагадає як склалася доля брата та сестри, що потрапили у татарський полон.

“За сестрою” дуже скорочено читати

Це стислий переказ твору

Автор розповідає про юнака Павлуся з козацького роду Судаків та його сестру – Ганусю. Про те, як на їх рідне село напали татари, його рідних вбили, сестру захопили у полон, а хлопчик утік до козаків поблизу селища.

Так подорожуючи від одного козацького поселення до іншого, він мріяв звільнити свою сестру з турецького полону в Криму. Його брат не вірив, що Ганнусю можна знайти та звільнити, та Павлусь один поскакав до Криму, щоб там знайти сестру. Випадково потрапивши у полон до Харциза, степового розбишаки, він був проданий в турецьке село Коджамбаку сину місцевого ефенді – Мустафі. Там хлопець познайомився з невільником Остапом Швидким, став розпитувати про можливість утечі. В один деньйому майже вдалося утекти на коні, але по дорозі додому його запідозрив один татарин і Павлуся повернули до селища та наказали побити нагаєм.

Перед виконанням наказання він почув від одного пана, що син вельможі, Девлет -Гірея, безвісти зник в Україні. Павлусь сказав, що знає про долю його сина, і хлопця повезли до Девлет-Гірея. Там він попросив знайти його сестру Ганусю, що була в Криму. Дівчинку розшукали, привели до вельможі, вона розповіла де знаходиться Мустафа (Павлусь пояснив їй що потрібно казати). Через певний час Мустафу знайшли, і за це Девлет-Гірей подарував волю Павлу, Ганні і Остапу Швидкому, козаку що був у рабстві з Павлусем.

Павлусеві довелося виявити велику сміливість, витримку, кмітливість, щоб потрапити в Крим і знайти спосіб урятувати сестру. У які б скрутні обставини не потрапляв хлопець, він ніколи не втрачав почуття людської гідності, не зраджував християнської віри. Це допомогло йому вистояти й досягнути мети, незважаючи на його молодий вік. 

Слухати аудіокнигу “За сестрою” Андрія Чайковського

Тести до твору "За сестрою"
Пройти тест до твору Чайковського "За сестрою" варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет героїчної повісті.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Коля

    Помогло, короче спс:)

    Відповіcти