Які тварини є представниками зайцеподібнихх, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Ряд Зайцеподібні: представники
Зайцеподібні представляють собою загін ссавців плацентарних тварин, тип хордові. Вони близькі до гризунів. Родина включає в себе 65 видів тварин, які об’єднані в 2 ряди – зайці і пищухи. Від гризунів їх відрізняє наявність на верхній щелепі пари різців.
Найвідоміші представники зайцеподібних – заєць білий, заєць-русак, дикий кролик і заєць сірий. Палеонтологи виявили останки зайцеподібних в пласті верхнього палеоцену.
Заєць. Маєподовжені вуха і задні кінцівки. Живуть парами. Мешкають не в норах, а прямо на землі в чагарниках або невеликих поглибленнях. Шлюбний період буває 2-4 рази за рік. Самка народжує 6 зайченят, які покриті шерстю, зрячі і здатні самостійно пересуватися. Активні зайці вночі.
Заєць-біляк. Характеризується великими розмірами. Вага може досягати 5,5 кг. Взимку змінюють сіре забарвлення шерсті на біле хутро. Живуть в північних регіонах.
Заєць русак. Володіє довгими вухами. Кінчик хвоста забарвлений в чорний колір. Забарвлення хутра в залежності від пори року не змінюється.
Кріль. Володіє короткими і широкими вухами, хвіст і задні кінцівки також коротше, ніж у інших зайцеподібних. Мешкає в норах цілими колоніями. Самка народжує на світ голих, сліпих і безпорадних кроленят. Шлюбний період буває 4 рази на рік і за один раз народжується до 7 дитинчат.
Де живуть зайцеподібні?
Представники зайцеподібних поширені по всій території планети, крім Мадагаскару південних областей Південної Америки і Антарктиди. Найпізніше зайцеподібні з’явилися в Австралії і Новій Зеландії: їх сюди завезли колонізатори з Європи. Тварини не змогли вписатися в харчовий ланцюжок, тому їх поширення набуло стихійного характеру – їжі дуже багато, а ворогів немає.
Всі представники є наземними тваринами. Плавати або лазити по деревах вони не вміють, тому пересуваються стрибками або швидким бігом. Найчастіше їх можна зустріти на відкритих просторах – пустелях, степах, тундрі. Лише деякі представники загону мешкають на високогір’ї і в лісах. Одні зайцеподібні воліють жити поодинці, інші влаштовують притулки і збираються в колонії.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які тварини є представниками зайцеподібних.