Жан Батист Ламарк біографія та цікаві факти

Біологи

Жан Батист Ламарк біографія та цікаві факти з життя французького вченого, творця вчення про еволюцію живої природи викладені в цій статті.

Жан Батист Ламарк коротка біографія

Майбутній вчений народився в Базантен 1 серпня 1744 року в аристократичній, збіднілій сім’ї. Він був одинадцятою дитиною в родині.

Батьки віддали його вчитися на священослужителя, але у 16 років після смерті батька Ламарк залишив єзуїстський коледж і пішов до армії. У боях проявив себе як хоробрий воїн, отримав звання офіцера.

У 24 роки Ламарк залишив військову службу та приїхав до Парижу. У 1772-1776 роках вивчав там медицину у Вищій медичній школі.

Але Ламарк згодом залишає медицину і вирішує зайнятися природничими науками, особливу увагу приділивши ботаніці.
Результатом занять стало видання тритомного визначника рослин під назвою «Флора Франції» в 1778 році. Книга принесла вченому величезну популярність і в 1779 році Ламарка обрали членом Паризької академії наук.

Ж. Бюффон на той час досить відомий натураліст, вмовляє Ламарка супроводжувати в подорожах його сина. Французький вчений не відмовився, і цілих 10 років разом з подорожами він займався ботанічними дослідженнями, зібравши шикарну колекцію матеріалів.

Вчений також розробив свою класифікацію рослин і тварин. У 1794 році Жан Батист розділив останніх на групи. Він виділив хребетних, безхребетних, яких також поділив на 10 класів. У 50 років Ламарк зайнявся зоологією. У 1809 році в світ виходить його книга «Філософія зоології».

Сьогодні до теорій французького вченого все частіше звертаються сучасні вчені. Цікаво, що кілька років тому вони здавалися ще безнадійно застарілими. А ось сучасники Ламарка зовсім не прийняли його теорій і концепцій. Тому Жан Батист помер в бідності в Парижі 18 грудня 1829 року, всіма забутий.

Жан Батист Ламарк цікаві факти

Ламарк був першим творцем концепції еволюції живої природи, вважаючи, що зміни в організмі передаються спадково.

Він був попередником Дарвіна. Був засновником зоопсихології і ввів у науковий обіг термін «біологія» і “безхребетні”. Ламарк є автором першого у Франції зведення по флорі.

У 1820 році Жан Батіст Ламарк, якому було 75, повністю осліп і до кінця життя диктував свої праці дочкам.

Він отримав в 1761 році дворянський статус.

Незважаючи на його найбільші відкриття, Ламарк жив і помер в бідності.

Оцініть статтю
Додати коментар