Яке значення лососеподібних в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Значення лососеподібних
Представники лососевих риб населяють солоні і прісні водойми. Найменша особина досягає кілька сантиметрів в довжину, а найбільша – до 2 метрів. В середньому вони живуть близько 5 років, довгожителі до 15 років. Лососеподібні види славляться прекрасним м’ясом і червоною ікрою.
Відомі представники лососеподібних – сьомга, горбуша, кета, нерки, кижуч, чавичі, кумжа, сиг, омуль, голець, харіус, таймень, ленок. Добре відомі збірні назви кількох різних видів – лосось і форель.
Лососеподібні: значення в житті людини
Лосось є цінним продуктом в кулінарії, тому на цей вид риб постійно високий попит. Їх ікра, тривалий час вважалася непридатною для вживання в їжу. Однак сьогодні червона ікра вважається справжнім делікатесом. М’ясо досить калорійне і містить багато вітамінів А і В, мікроелементів і мінералів. Воно містить речовини, що регулюють рівень холестерину, нормалізують роботу мозку, серцевого м’яза, печінки, нирок. Систематичне вживання в їжу м’яса лососевих знижує можливість виникнення інсультів, хвороби Альцгеймера, пухлин, діабету. У лососеподібних дуже багато кальцію і калію, які є будівельним матеріалом для м’язів і кісток.
Тому з метою постійного отримання корисного м’яса та ікри люди займаються рибним фермерством. Однак діяльність людей: сплав лісу, забруднення води, будівництво гребель зменшує чисельність цих риб. Для запобіганню зменшення їх чисельності проводяться спеціальні заходи щодо регламентації промислу – створюються і працюють нові рибальські заводи з випуску молоді, інкубації ікри, проводяться роботи по акліматизації і промислові досліди з вирощування риб в штучних ставках.
Лососеподібні: значення в природі
Лососеподібні мають важливе значення в природі. Вони є частиною харчового ланцюга. Також вважаються індикатором чистої води.