Яке значення складноцвітих або айстрових в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Значення айстрових (складноцвітих)
Представники складноцвітих характеризуються наявністю кошика з дрібними квітами. Віночок квітки складається з спаяних пелюсток між собою. У природі зустрічаються суцвіття, які утворилися язичковими квітками (кульбаба, осот). Квітка має 5 зрощених тичинок і плідників. З нього утворюється плід – сім’янка.
Значення складноцвітих в житті людини
Велика частина представників сімейства складноцвітих активно застосовуються в сільському господарстві. Багато з них є культурними рослинами. Перше місце займають соняшник, топінамбур, артишок, латук, стевія, цикорій. З них виготовляють продукти харчування, субпродукти, масла тощо. Серед рослин сімейства є бур’яни, які завдають шкоди посівам кормових і овочевих культур. До них відносять лопух, осот, будяк і волошки. З соку фарбувальної серпухи роблять зелену і жовту фарбу.
Лікарське значення айстрових рослин
У медицині активно використовують естрагон, деревій, полин, арніку, деякі види ромашки, трироздільна череду, розторопшу. З них роблять настоянки, відвари, витяжки. З засушених частин заварюють корисні чаї.
Практичне значення складноцвітих рослин
Складноцвіті рослини вирощують в декоративних цілях для прикраси садів і присадибних ділянок. Людина вирощує айстри, маргаритки, майорця, кореопсис, жоржини, чорнобривці, нагідки.
Значення айстрових в природі
У природі складноцвіті грають важливу роль. Вони є частиною харчового ланцюжка біоценозів. Ними харчуються комахи-запилювачі, гризуни, ссавці, птахи. Своїм корінням вони рихлять землю і насичують її корисними речовинами.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення сімейства складноцвітих в природі та житті людини.