Значення хлорели

Ботаніка

Яке значення хлорели в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення хлорели

Що таке хлорелла?

Хлорела – це рід одноклітинних рослин, що належать до відділу зелених водоростей. Він об’єднує в собі 20 видів. Найвідомішою і широко поширеною є Chlorella vulgaris, яка утворює величезні скупчення в канавах, ставках і брудних калюжах. Хлорела поширена практично скрізь, так як невимоглива до навколишнього середовища і досить швидко розмножується. Представників роду можна зустріти в прісних і солоних водоймах, сильно зволожених грунтах.

Значення хлорели в природі

Вона сприяє очищенню води і завдяки значним запасам хлорофілу інтенсивно виробляє кисень. Також хлорела є їжею для водних організмів.

Хлорела: значення для людини

Водорості дуже швидко накопичує біомасу при вирощуванні. Ця якість зробила її затребуваним об’єктом дослідження і культивування. Її використовують для експериментальних дослідів в екологічних замкнутих системах життєзабезпечення. Представники цього роду в період життєдіяльності виділяють в процесі фотосинтезу багато кисню. Дана особливість знайшла застосування для регенерації повітря в космічних кораблях і підводних човнах. У сучасній космонавтиці хлорелі відводиться не остання роль. Знову таки через формування кисню, короткого процесу вегетації і швидкості розмноження. Отриману від неї біомасу використовують на орбітальних станціях. Вона ще виступає і джерелом їжі, поживні якості якої просто вражають. У білку водорості багато корисних вітамінів, мікроелементів і амінокислот. За харчовою цінністю її порівнюють з яловичим м’ясом. Єдина проблема в тому, що перераховані поживні речовини покриті міцною оболонкою. Її зруйнувати травні ферменти людини не можуть, тому доводиться оболонку руйнувати хімічним шляхом, а після вживати. З хлорели також роблять медикаментозні препарати – вони покращують функції імунітету, є болезаспокійливими засобами, зменшують артеріальний тиск, видаляють сполуки важких металів.

Хлорела – чудове добриво. Якщо у відро з водою для поливу рослин додати кілька гранул нітратно-фосфатного добрива (2-3 г на 10 л води), то вже через добу там масово розмножиться хлорела. Застосовуючи таку «зелену» воду для поливу рослин, можна зменшити витрати мінеральних та органічних добрив.

Водорості також використовують для очищення стічних вод. У перспективі з її зайвої органічної маси буде виділятися метан для промислового і сільськогосподарського виробництва.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, з якою метою людина використовує водорість хлорелу у своєму господарстві.

Оцініть статтю
Додати коментар